Sezon wielkich i ważnych nagród można uznać za otwarty. Właśnie zostały przyznane Złote Globy 2019. Co myślicie o liście zwycięzców?

NAJLEPSZY FILM – DRAMAT

CZARNA PANTERA

BLACKKKLANSMAN

BOHEMIAN RHAPSODY 

IF BEALE STREET COULD TALK 

NARODZINY GWIAZDY

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA KOBIECA – DRAMAT 

GLENN CLOSE [Żona]

LADY GAGA [Narodziny gwiazdy]

NICOLE KIDMAN [Destroyer]

MELISSA MCCARTHY [Can you ever forgive me?]

ROSAMUND PIKE [A Private War]

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA MĘSKA – DRAMAT 

BRADLEY COOPER [Narodziny gwiazdy]

WILLEM DAFOE [At Eternity’s Gate]

LUCAS HEDGES [Wymazać siebie]

RAMI MALEK [Bohemian Rhapsody]

JOHN DAVID WASHINGTON [BlackKklansman]

NAJLEPSZY FILM – MUSICAL ALBO KOMEDIA 

BAJECZNIE BOGACI AZJACI

FAWORYTA

GREEN BOOK 

MARY POPPINS POWRACA

VICE

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA KOBIECA – MUSICAL ALBO KOMEDIA 

EMILY BLUNT [Mary Poppins powraca]

OLIVIA COLMAN [Faworyta]

ELSIE FISHER [Eight Grade]

CHARLIZE THERON [Tully]

CONSTANCE WU [Bajecznie bogaci Azjaci]

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA MĘSKA – MUSICAL ALBO KOMEDIA 

CHRISTIAN BALE [Vice]

LIN-MANUEL MIRANDA [Mary Poppins powraca]  

VIGGO MORTENSEN [Green Book]

ROBERT REDFORD [Gentalman z rewolwerem]

JOHN C. REILLY [Stan & Ollie]

NAJLEPSZY FILM – ANIMACJA 

INIEMAMOCNI 2 

WYSPA PSÓW

MIRAI 

RALPH DEMOLKA W INTERNECIE

SPIDER-MAN: UNIWERSUM 

NAJLEPSZY FILM – ZAGRANICZNY 

KAFARNAUM

GIRL

NEVER LOOK AWAY 

ROMA

SHOPLIFTERS 

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA

AMY ADAMS [Vice]

CLAIRE FOY [Pierwszy człowiek]

REGINA KING [If Beale Street Could Talk]

EMMA STONE [Faworyta]

RACHEL WEISZ [Faworyta]

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA

MAHERSHALA ALI [Green Book]

TIMOTHÉE CHALAMET [Mój piękny syn]

ADAM DRIVER [BlackKklasman]

RICHARD E. GRANT [Can you ever forgive me?]

SAM ROCKWELL [Vice]

NAJLEPSZY REŻYSER

BRADLEY COOPER [Narodziny gwiazdy]

ALFONSO CUARÓN [Roma]

PETER FARRELLY [Green Book]

SPIKE LEE [BlackKklasman]

ADAM MCKAY [Vice]

NAJLEPSZY SCENARIUSZ

ALFONSO CUARÓN [Roma]

DEBORAH DAVIS, TONY MCNAMARA [Faworyta]

BARRY JENKINS [If Beale Street Could Talk]

ADAM MCKAY [Vice]

NICK VALLELONGA, BRIAN CURRIE, PETER FARRELLY [Green Book]

NAJLEPSZA MUZYKA

MARCO BELTRAMI [Ciche miejsce]

ALEXANDRE DESPLAT [Wyspa psów]

LUDWIG GÖRANSSON [Czarna Pantera]

JUSTIN HURWITZ [Pierwszy człowiek]

MARC SHAIMAN[Marry Poppins powraca]

NAJLEPSZA PIOSENKA

“ALL THE STARS” — Czarna Pantera

“GIRL IN THE MOVIES” — Kluseczka 

“REQUIEM FOR A PRIVATE WAR” — A Private War

“REVELATION” — Wymazać siebie

“SHALLOW” — Narodziny gwiazdy

NAJLEPSZY SERIAL – DRAMAT 

ZAWÓD: AMERYKANIN

BODYGUARD

HOMECOMING

OBSESJA EVE 

POSE

NAJLEPSZA ROLA KOBIECA W SERIALU – DRAMAT 

CAITRIONA BALFE [Outlander]

ELISABETH MOSS [Opowieść podręcznej]

SANDRA OH [Obsesja Eve]

JULIA ROBERTS [Homecoming]

KERI RUSSELL [Zawód: Amerykanin]

NAJLEPSZA ROLA MĘSKA W SERIALU – DRAMAT 

JASON BATEMAN [Ozark]

STEPHAN JAMES [Homecoming]

RICHARD MADDEN [Bodyguard]

BILLY PORTER [Pose]

MATTHEW RHYS[Zawód: Amerykanin]

NAJLEPSZY SERIAL – MUSICAL ALBO KOMEDIA 

BARRY

DOBRE MIEJSCE

KIDDING

THE KOMINSKY METHOD 

THE MARVELOUS MRS. MAISEL 

NAJLEPSZA ROLA KOBIECA W SERIALU– MUSICAL ALBO KOMEDIA 

KRISTEN BELL [Dobre miejsce]

CANDICE BERGEN [Murphy Brown]

ALISON BRIE [Glow]

RACHEL BROSNAHAN [The Marvelous Mrs. Maisel] 

DEBRA MESSING [Will & Grace]

NAJLEPSZA ROLA MĘSKA W SERIALU – MUSICAL ALBO KOMEDIA 

SACHA BARON COHEN [Who is America]

JIM CARREY [Kidding]

MICHAEL DOUGLAS [The Kominsky Method]

DONALD GLOVER [Atlanta]

BILL HADER [Barry]

NAJLEPSZY SERIAL LIMITOWANY ALBO FILM TELEWIZYJNY

ALIENISTA

ZABÓJSTWO GIANNIEGO VERSACE: AMERICAN CRIME STORY 

UCIECZKA Z DANNEMORY

OSTRE PRZEDMIOTY

SKANDAL W ANGIELSKIM STYLU

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM

AMY ADAMS [Ostre przedmioty]

PATRICIA ARQUETTE [Ucieczka z Dannemory]

CONNIE BRITTON [Dirty John]

LAURA DERN [Opowieść]

REGINA KING [Seven Seconds]

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM

ANTONIO BANDERAS [Geniusz: Picasso]

DANIEL BRÜHL [Alienista]

DARREN CRISS [Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story]

BENEDICT CUMBERBATCH [Patrick Melrose]

HUGH GRANT [Skandal w angielskim stylu]

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM

ALEX BORSTEIN [The Marcelous Mrs. Maisel]

PATRICIA CLARKSON [Ostre przedmioty]

PENÉLOPE CRUZ [Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story]

THANDIE NEWTON [Westworld]

YVONNE STRAHOVSKI [Opowieść podręcznej]

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM

ALAN ARKIN [The Kominsky Method]

KIERAN CULKIN [Succession]

EDGAR RAMÍREZ [Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story]

BEN WHISHAW [Skandal w angielskimstylu] 

HENRY WINKLER [Barry]

Related Posts

Po licznych perturbacjach, próbach odświeżenia ceremonii przez Akademię i skandalu z prowadzącym w...

Znamy już nominowanych do tegorocznych Oscarów! Który film ma szansę na największą ilość...

W sobotę 15 grudnia w Sevilli po raz 31. przyznano European Film Awards nazywane europejskimi...

Leave a Reply