Ostra muzyka, nienaganny ubiór i niewyparzony język – Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka) nie cofnie się przed niczym. Prawniczka nie lubi przegrywać i zawsze dopnie swego. Chyłka – Zaginięcie to pierwszy serial stworzony dla player.pl, który ma szansę osiągnąć wielki sukces. Opowieść stworzona na podstawie powieści Remigiusza Mroza ma wszelkie atuty, by przykuwać uwagę – charyzmatycznych bohaterów, dobrze napisane i chwytliwe dialogi, ale przede wszystkim Magdalenę Cielecką. 

Chyłka - Zaginięcie
Chyłka – Zaginięcie
Wartka akcja, dobra intryga

Na platformie VOD od 26 grudnia bezpłatnie są dostępne dwa odcinki serialu, który wyreżyserował Łukasz Palkowski. Twórca odpowiedzialny za Belfra ponownie zatopił się w kryminalne afery, śledztwo i tajemnicze sprawy na prowincji. Z dużą werwą przedstawia zmagania bohaterów z poszukiwaniem odpowiedzi na dręczące ich pytania w sprawie zaginięcia małej dziewczynki. Chyłka jest dawną znajomą Angeliki (Katarzyna Warnke). Kobieta dzwoni do niej pewnego dnia z prośbą o pomoc. Razem z mężem Dawidem (Michał Żurawski) poszukują córki, która po prostu zniknęła z domu, i obawiają się, że to oni będą głównymi podejrzanymi. Chyłka wraz z nowym aplikantem – wytrwałym Kordianem (Filip Pławiak) – wyrusza na ratunek.

Palkowski potrafi budować gęstą atmosferę. Nie traci czasu na zbędne dłużyzny i oklepane sekwencje zapoznawcze. Wrzuca widza w wir wydarzeń i pozwala poznać bohaterów w działaniu. To krótkie dialogi i szybkie przebieżki pozwalają ustalić relacje w kancelarii i dają przestrzeń do obudowywania postaci cechami charakteru. Aktorzy otrzymali bardzo dobry materiał do zagrania, a wypowiadane przez nich słowa brzmią wiarygodnie i lekko.

Chyłka – Zaginięcie
Magdalena Cielecka gra jak z nut

Do tej pory największym atutem serialu jest duet Cielecka – Pławiak. Aktorom udało się stworzyć niebywałą ekranową chemię, a ich relacja została zanurzona w słodko-kwaśnym sosie. Daleko im do perfekcyjnych prawników z Prawa Agaty, którzy z sercem na dłoni ruszają na pomoc swoim klientom. Dla Chyłki nie tyle liczy się człowiek – jego wina bądź jej brak – a wyzwanie i osiągnięcie zwycięstwa. Cielecka sprawnie łączy ze sobą tajemniczość z pewnością siebie. I choć czasami musi ogrywać rekwizyty czy scenografię zbyt dosłownie, nie razi to zbytnio w oczy.

Chyłka – Zaginięcie

Po dwóch odcinkach można powiedzieć, że Chyłka – Zaginięcie to sprawnie zawiązana intryga. Ciekawie poprowadzona sprawa kryminalna, która potrafi wciągnąć bez podawania naiwnych rozwiązań i sugestii. Nie wszystko wypada idealnie, Warnke uderza w dobrze znane nuty i gra nieustannie tak samo. Palkowski sprawia, że po zakończonym seansie chce się oglądać dalej i podążać za bohaterami. To jest sukces, ponieważ w trakcie odcinka nie ziewa się ze znudzenia. Pozostaje nadzieja, że poziom utrzyma się przez cały sezon. Czyżby to był udany debiut oryginalnej produkcji dla playera?

About the Author
Related Posts

W lesie dziś nie zaśnie nikt było powiewem świeżości na rodzimym rynku. Slasher, który doskonale...

Eternals to mieszanka family drama z kinem superbohaterkim, od którego nie można oderwać wzroku....

Mgła osnuwa islandzkie pola i góry. Czas niespiesznie biegnie do przodu, choć wszystko wygląda...

Leave a Reply