Cisza może uratować ich życie. Porozumiewanie bez słów zyskuje na znaczeniu, a stawianie ostrożnie kroków daje szansę na przetrwanie kolejnego dnia. Postapokaliptyczna rzeczywistość stała się nową codziennością, a ludzie przywykli do życia w strachu. John Krasinki po raz drugi zabiera nas na pełną ryzyka wycieczkę z rodziną Abbotów. Jeśli obawiacie się sequeli, Ciche miejsce 2 pokazuje, że można stworzyć wciągający film bez nachalnego odcinania kuponów od sukcesu pierwowzoru.

Cillian Murphy stars in „A Quiet Place Part II.”

Przeczytaj także: Ciche miejsce

Evelyn (Emily Blunt) została sama z trójką dzieci. Zmęczona z noworodkiem na rękach resztkami siły stara się zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Kiedy Regan (Millicent Simmonds) odkrywa, że kilkadziesiąt kilometrów dalej mogą mieszkać inni ludzie, rodzina postanawia wyruszyć w nieznane. Pomimo tego, że doskonale przystosowali się do nowej rzeczywistości, o kłopoty nietrudno. Każdy krok może być ostatnim, a jeden dźwięk może sprowadzić na nich ogromne tarapaty. 

Krasinski korzysta ze sprawdzonych mechanizmów, wypuszcza dobrze znane straszaki i skutecznie dawkuje emocje. Wprowadza na scenę nowego bohatera i oddaje dużo większe pole do popisu młodemu pokoleniu Abbotów. Reżyser świetnie rozkłada akcenty, pokazując, że rola opiekuna może szybko się zmieniać, a odwaga (bez brawury) daje szansę do odkrywania nowych możliwości. Ciche miejsce 2 wciąga i skutecznie odwraca uwagę od drobnych niepowodzeń. 

Evelyn (Emily Blunt) and Marcus (Noah Jupe) brave the unknown in „A Quiet Place Part II.”

Przeczytaj także: Jeden gniewny człowiek

Ten film doskonale pokazuje, jak wiele znaczenie może mieć cisza na dużym ekranie. Zabawa dźwiękiem w Cichym miejscu 2 przyprawia o dreszcze. Kontrasty pozwalają wybrzmieć różnym stanom i sytuacjom, ukierunkowując naszą uwagę. Krasinki ponownie tworzy horror, który potrafi zaskakiwać, choć czerpie z doskonale znanych nam wzorców. W trakcie seansu kilkukrotnie można poderwać się ze zdenerwowania i nagłego zwrotu akcji. To świetnie osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że opowiadana historia czerpie ze znanych schematów i wzorców.

Ciche miejsce 2 jest filmem spełnionym nie tylko za sprawą sprawnie skonstruowanego scenariusza, ale pełnokrwistych postaci. Emily Blunt przyciąga uwagę za każdym razem, kiedy pojawia się na ekranie. Silna i zdeterminowana jest jednocześnie krucha i naznaczona zmęczeniem. To matka, która nie promieniuje radością od samego rana, ale toczy wewnętrzne bitwy o dobro swoich dzieci. Działa instynktownie, dzięki czemu jest gotowa pokonywać własne słabości. Cillian Murphy tworzy postać, która przekracza własne granice, odkrywając swoją siłę. Jednak to Millicent Simmonds błyszczy na dużym ekranie, ucieleśniając popularne obecnie hasło girl power. Jej Regan jest waleczna i odważna. Choć decyduje się postawić wszystko na jedną kartę, gotowa jest walczyć o swoją rodzinę.

Przeczytaj także: Świat, który nadejdzie

John Krasinski ma niesamowite wyczucie czasu i tempa, tworzy atmosferę pełną grozy, dzięki czemu jego film staje się prawdziwym dziełem gatunku. Ciche miejsce 2 dostarcza świetnej rozrywki, kilku wytrawnych akcji, przerażających potworów i aktorskich popisów. To film, który przyprawi o przyspieszone bicie serca i nerwowe zaciskanie pięści. Amerykański reżyser sprawia, że wstrzymuje się oddech raz za razem i przymyka oko na niektóre absurdalne elementy fabuły. Takie sequele chcę oglądać!

daję 7 łapek!

Related Posts

Kobieta poznaje mężczyznę. Pojawia się niczym rycerz w rączym rumaku w zbroi pełnej prezentów i...

Kiedy zaciera się granica między rzeczywistości a fikcją? Jak bezpiecznie wchodzić w rolę?...

Lekcje tolerancji Arkadiy Nepytaliuk to kameralny film z bardzo prostą historią do opowiedzenia....

Leave a Reply