la la land festiwalowy top

Film, który pełnymi garściami czerpie z tradycji i historii musicalu. Chazelle odwołuje się nie tylko do kina amerykańskiego, ale zagląda również do Europy. Zbiera inspiracje i tworzy z nich spójny obraz o marzycielach, którym przyjdzie dokonywać trudnych wyborów. La La Land podbił serca widowni głównie za sprawą niebanalnej historii, fantastycznych bohaterów, z którymi można się utożsamić oraz energetycznej ścieżce dźwiękowej. Kto z nas nie nucił „City of Stars”? Kto nie wzruszył się na przejmującej piosence „Audition” w wykonaniu Emmy Stone? I choć film spotyka się z jednej strony z uwielbieniem, a z drugiej z konstruktywną krytyką, nie sposób nie przyznać, że pomimo wad czy zalet, po prostu wpada w ucho. 

 

Another Day of Sun

Piosenka otwarcia! Chazelle ustanawia temperaturę całej opowieści w jednym długi ujęciu i dynamicznym utworze. Pozytywna energia wylewa się w ekranu, a noga sama zaczyna tupać w rytm muzyki.

 

Mia & Sebastian’s Theme

A Lovely Night

Ryan Gosling i Emma Stone na randce, która nie jest randką… Niesamowity widok na rozświetlone Los Angeles i utwór o zmarnowanych szansach.

Herman’s Habit

City of Stars (Ryan Gosling)

Planetarium

Summer Montage & Madaline

City of Stars (duet)

Engagement Party

Audition (The Fools Who Dream)

Epilogue

The End

City of Stars (Humming)

Related Posts

Volver – na stołku reżyserskim Pedro Almodóvar, a przed kamerą zaproszona przez niego do współpracy...

Titanic Jamesa Camerona zdobył aż 11 Oscarów. W tym ten za muzykę Jamesa Hornera i piosenkę...

Dramat wiecznych kochanków krąży po świecie od 1597 roku. W różnych formach. „Romeo i Julia”...

Leave a Reply