– daję 7 łapek!

Zło może czaić się tuż obok. Pod pozorami niewinnych zabaw i przyjemności prowadzi do traumy, niezrozumienia i problemów w przyszłości. Łaskotki w niebywale subtelny, ale dosadny i artystycznie spójny sposób rozprawiają się z molestowaniem w dzieciństwie. Andréa Bescond i Eric Métayer pokazują świat dorosłej kobiety, która wciąż czuje się tym biednym małym dzieckiem zabieranym przez wujka – w tajemnicy przed wszystkimi – do łazienki.

Łaskotki

Łaskotki

Odette jest słodką dziewczynką, która wzbudza sympatię. Cicha i skupiona na tańcu nigdy nie protestuje, nie sprawia problemów i milczy, kiedy Gilbert dotyka ją w miejscach intymnych, aż w końcu gwałci. Przez lata nosi w sobie okrutną tajemnicę, miewa koszmary i żyje w niezgodzie sama ze sobą. Delikatne dziecko zostało skrzywdzone, a dorosła kobieta nie może zamknąć za sobą tamtego etapu życia. Taniec daje ujście jej emocjom, ale staje się też destrukcją. Życie w ciągłej trasie, imprezy, alkohol i narkotyki tłumią w niej głos wołającej o pomoc małej Odette. W końcu kobieta trafia na terapię do psychologa. Wraz z empatyczną i gotową jej wysłuchać kobietą odbywa podróż po przeszłości. Wkrótce będzie potrafiła skonfrontować się z bolesną prawdą. O ile ona jest gotowa zmierzyć się z traumą dzieciństwa, trudniej przychodzi to jej matce.Bescond i Métayer poruszają niezwykle trudny i bolesny temat, ale nie robią z niego hasła na sztandary. Oprawca nie staje się bestią, a zajmuje tylko niewielką część ekranowego czasu. To Odette odgrywa pierwsze skrzypce, oprowadzając nas po swoim świecie. Pokazuje prawdziwe wydarzenia, zastanawia się nad alternatywnymi rozwiązaniami i buduje sieć powiązań, szukając związków między swoim zachowaniem a przeszłością. Odbywa podróż do dziecięcej krainy, która była pełna mroku, bólu i niezrozumienia, co wpłynęło na nią jako kobietę. Stłumione emocje wyraża w tańcu. Sekwencje taneczne dodająŁaskotkąunikatowego rysu. Sztuka staje się ujściem dla traum i pozwala wyrażać uczucia, które trudno nazwać słowami.

Łaskotki

Łaskotki

Łaskotki dotykają szczerością i intensywnymi emocjami. Reżyserzy wykorzystują niekonwencjonalne pomysły, by pozwolić widzom przejść emocjonalną drogę wraz z Odette. To artystyczna wypowiedź, seans psychologiczny i dziecięca bajka. Twórcy łączą ze sobą różne elementy, dzięki którym próbują odbudować poszarpaną psychikę kobiety. To film intymny, który odbiera oddech.

Related Posts

Bikini reality cieszą się ogromną popularnością. Wojeryzm króluje w naszym społeczeństwie. Nie...

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Leave a Reply