– daję 5 łapek!

Jeszcze dokument czy już film fabularny? Nie tak łatwo rozgryźć, czy obserwujemy aktorów kierowanych przez reżysera czy też ten scenariusz napisało samo życie. Bardzo realistyczny sposób przedstawienia owej historii sprawia, że staje się wyjątkowo autentyczna.

Kadr z filmu „Lessons of Love”.

Yuri (Leonardo Lidi) to cichy i spokojny mężczyzna. Jest bardzo pracowity i sumienny. Całe życie spędził u boku ojca, pomagając mu prowadzić gospodarstwo. Dobrze radzi sobie ze zwierzętami – gorzej w relacjach międzyludzkich.

Pewnego dnia wycofany trzydziestolatek wybiera się do nocnego klubu, gdzie poznaje jedną ze striptizerek. Yuri nigdy nie miał dziewczyny, więc bliskość kobiety jest dla niego czymś zupełnie nowym.

Kadr z filmu „Lessons of Love”.

Czym jest miłość? Jak rozpoznać miłość? Co można zrobić dla miłości? Opłaca się ryzykować? Lepiej pozostać w znanej sobie bezpiecznej przestrzeni czy próbować czegoś nowego? Kiedy przychodzi odpowiedni czas na zmiany? Może być na nie za późno? W końcu: czy złudzenie miłości może być dobrym substytutem samej miłości?

Bohaterom „Lessons of Love” daleko do stereotypowych postaci z komedii romantycznych. Campara pokazuje prawdziwe życie. Szare, niesprawiedliwe, bolesne życie. Ale w tej powszechności i znużeniu można odnaleźć odrobinę magii. A może jedynie naiwną nadzieję na magię…


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Na samą myśl o Tobie to opowieść o nieoczywistej miłości. Michael Showalter pokazuje fantazję...

Leave a Reply