Bogaci ludzie mogą więcej. Kłamstwa, oszustwa i niebezpieczne tajemnice – wszystko uchodzi im na sucho. Od nowa przedstawia środowisko nowojorskiej elity. Zaprasza nas do świata blichtru, ogromnych pieniędzy i gry pozorów, która pozwala utrzymać wydumany status quo. David E. Kelly znowu to robi! Po Wielkich kłamstewkach, które podbiły serca krytyków i widzów, przygotowuje kolejny serial, który wzbudza falę zachwytu.

Przeczytaj także: Lekcja miłości

Od nowa jest gęsty od mrocznej atmosfery niewypowiedzianych słów i przemilczanej prawdy. To serial, który wciąga od pierwszych minut, podrzuca tropy i nieustannie potrafi zaskakiwać. Jedna z lepszych rzeczy, jaką zobaczycie tej jesieni. A to wszystko za sprawą tajemniczej historii, dawkowaniu emocji i wyśmienitym Nicole Kidman i Hugh Grantowi. 

Grace (Nicole Kidman) pochodzi z niebywale bogatej rodziny (wbrew pozorom ma to duże znaczenie, choć ona sama nie przywiązuje wagi do pieniędzy). Jest psychoterapeutką, która zajmuje się związkami i aż nie można uwierzyć, że nie spostrzega kłopotów, które powoli rozwijają się w jej małżeństwie. Jonathan (Hugh Grant) jest wziętym lekarzem – onkologiem dziecięcym, który zabija swym urokiem i ciepłem. Wkrótce oboje staną przed nowym wyzwaniem, odkrywając, że tak naprawdę niewiele o sobie wiedzą. Grace będzie musiała zbudować swój świat od nowa. 

Przeczytaj także: Patria

Pisząc o Od nowa trzeba być bardzo ostrożnym w doborze słów i budowaniu zdań. W końcu każdy najmniejszy szczegół może popsuć przyjemność oglądania innym. Szczególnie w serialu, w którym liczy się każdy gest, drobne zmiany nastroju czy spojrzenia. Kelly wie, jak dawkować emocje, jak powoli odkrywać poszczególne elementy przed widzami, a do tego skutecznie wodzić ich za nos. Kiedy wszystko wydaje się jasne, konstruuje wieloznaczną scenę i pozostawia bogate pole do interpretacji. I choć nie unika schematów, pozwala nam wyjść poza nie, by szukać motywacji, którymi kierują się bohaterowie.

W serialu dostajemy perfekcyjnie skonstruowany świat, który chwieje się w posadach. Mamy do czynienia z dramatem rodzinnym i sądowym z odrobiną kryminału. To wytrawna mieszanka zatopiona w niesamowitych wnętrzach nowojorskich posiadłości, które swoją surowością i poukładaniem kontrastują z chaosem, który panuje w życiu Grace i Jonathana. Nicole Kidman ponownie udowadnia, że jest mistrzynią kreowania postaci pękniętych, ale niebywale silny, które pod surową powierzchownością skrywają całą paletę emocji. Trudno oderwać od niej oczy. Zresztą o Hugh Grancie również można rozpisywać się w samych superlatywach – dwuznaczny, demonicznie spokojny, a przy tym pełen smutku.

Przeczytaj także: Kraina Lovecrafta

Od nowa po Wielkich kłamstewkach jest kolejną, świetną propozycją od Davida E. Kelly’ego, który doskonale czuje swoich bohaterów i potrafi o nich opowiadać z zajmujący sposób. Ten serial to opowieść o kłamstwie, grze pozorów i zranionych uczuciach. Jesienna propozycja, której nie można przegapić. 

Related Posts

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Na samą myśl o Tobie to opowieść o nieoczywistej miłości. Michael Showalter pokazuje fantazję...

Leave a Reply