– daję 8 łapek!

Opowieści o rodzinie Meyerowitz to najlepszy film Netfliksa, który powstał do tej pory. Wyrazisty styl Noah Baumacha i olśniewające kreacje aktorskie zostają ubrane w tragikomiczny ton. Ten film to rzecz o rodzinnych animozjach, poszukiwaniu miłości i akceptacji, a ponad wszystko o smutnej nieumiejętności komunikowania się ze sobą nawzajem zachowana w mumblecorowym stylu.

Opowieści o rodzinie Meyerowitz

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

Harold (Dustin Hoffman) jest niespełnionym artystą. Choć tworzył całe życie, jego prace były obecne na kilku wystawach, m.in. w muzeum Whitney, ten wciąż z tęsknotą i zazdrością spogląda na odnoszących sukcesy kolegów. Zatopiony w swoim świecie i niespełnieniu wszelkie frustracje przelewa na rodzinę i znajomych. Nie potrafi nawiązać prawdziwej relacji z synami: Dannym (Adam Sandler) i Matthewu (Ben Stiller) oraz córką Jean (Elizabeth Marvel). Wszyscy przerzucają się komunikatami, wygłaszają własne tezy, ale nie znajdują wspólnego języka, aby z powierzchownej wymiany zdań przejść do głębszej dyskusji.Baumbach skupia się na frustracjach ludzi, którym ciąży przeszłość i presja sprostania wymaganiom wiecznie kontestującego ojca. Starszy syn Danny był dobrze zapowiadającym się muzykiem, ale porzucił karierę. Aby oczyścić sumienie, posyła córkę na studia filmowe i powraca do rodziców ponownie ułożyć sobie życie. Młodszy Matthewu jako jedyny nie poszedł artystyczną drogą, wyruszył na Wschodnie Wybrzeże, gdzie, w krawacie i dopasowanym garniturze, zajmuje się finansami. Przyrodni bracia są ze sobą skłóceni i od lat narastają w nich pretensje o uwagę ojca. Krążą wokół niego, zabiegając o względy niczym rozkapryszone baletnice. Dopiero choroba Harolda uzmysłowi im, jak wiele mają ze sobą wspólnego.

Opowieści o rodzinie Meyerowitz

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

Opowieści o rodzinie Meyerowitz to pełna ironii obserwacja rodzinnego orbitowania poprowadzona z lekkością Woody Allena. Sandler pozbawiony głupkowatej maniery tworzy postać naznaczoną strachem i pretensjami – nie tylko do ojca, ale do siebie – za życiowe niepowodzenia. Stiller w poważną miną portretuje faceta, dla którego sukces zawodowy jest zarówno źródłem radości, jak i przekleństwem, prowadzącym do popełniania tych samych błędów, co Harold.

Nowy Jork nie jest tutaj pełen blichtru i młodzieńczej energii. Reżyser Frances Ha pokazuje pasmo międzypokoleniowych nieporozumień, poszukując odpowiedzi na istotę miłości. Choć bohaterowie mówią przed siebie, ale już nie do siebie, wciąż mają w sobie siłę, by kochać i walczyć o wzajemne szczęście. Opowieści o rodzinie Meyerowitz to kino nieco gorzkie, momentami sarkastyczne, ale dzięki temu poruszające.

Related Posts

Body horror, film kryminalny, thriller i komedia romantyczna mieszczą się w tej opowieści o dwóch...

To miało być zwykłe popołudnie. Kolejna godzina terapii, podczas której małżeństwo próbuje dojść...

Ona – kłamanie doprowadziła do mistrzostwa. On – prawdę, pracowitość i oddanie sprawie uznaje za...

Leave a Reply