Po przejmującym dialogu Mai Ostaszewskiej w filmie (Nie)znajomio Matkach Polkach, niedocenianiu pracy w domu, przymykaniu oka na wysiłek w pielęgnowaniu domowego ogniska i przezroczystości (niewidzialności) po przekroczeniu granicy 40 roku życia, Pani Fletcher nabiera jeszcze wyraźniejszych kolorów. Oto matka, była żona i pracowniczka domu spokojnej starości wysyła syna na studia. Jej misja dobiegła końca. Bez przytulenia, rozpaczy i smutku Brendan opuścił gniazdo, a ona, nie usłyszawszy dziękuję, została sama – zapłakana, opuchnięta i niechciana. Czas rozpocząć nowy etap życia.

Pani Fletcher
Przeczytaj także: Katarzyna Wielka

Eve Fletcher (Kathryn Hahn) jest zwyczajna, ale wcale nie nudna. Poświęcając całe swoje życie rodzinie, musi odnaleźć nową drogę. Podąża za wskazówkami internetowych poradników i rozpoczyna eksplorację nowych rejonów – odkrywa pornografię w internecie, a także zapisuje się na zajęcia z pisania. Masturbacja wciąga ją bez reszty, a na nowo odkryta seksualność pozwala przeżyć jej drugą młodość. Jednak daleko jej do wybuchów namiętności, tysięcy randek i rzucania się w ramiona przypadkowych mężczyzn. Eve chce być zauważona, ale i doceniona. Nie zamierza już spełniać czyichś fantazji i pragnień, nie traci czasu na beznamiętne podchody, od teraz skupia się na sobie. Zdrowy egoizm przejmuje kontrolę, a nowi znajomi pozwalają jej cieszyć się chwilą. 

Pani Fletcher wkracza w zwariowany świat dojrzałej kobiety, która nie musi już nic nikomu udowadniać. Eve jest otwarta, zabawna i delikatnie nieśmiała. Powoli oswaja się ze swoimi pragnieniami, a na nowo odkryta seksualność otwiera przed nią zupełnie nieznane drzwi do przygody. Świat na nowo nabiera rumieńców.

Pani Fletcher

Serial, za który odpowiada Tom Perrotta, skupia się na dwóch wątkach: Eve i jej nowych znajomych oraz studenckiej rzeczywistości Brendana. Wypełnia swój świat charyzmatycznymi postaciami, od których trudno oderwać wzrok. Na zajęciach z pisania Eve poznaje transseksualną Fairchild (Jen Richards), młodego Juliana (Owen Teague), wrażliwego Dumela i rubasznego Barry’ego. W jej życiu pojawia się również Amanda (Katie Kershaw), z którą pracuje w domu seniora. Ich relacje napędzają akcję serialu i dodają pikanterii. O ile w życiu Eve dzieje się coraz ciekawiej i intensywniej, Brendan musi zmierzyć się ze spadkiem popularności i z problemami w relacjach damsko-męskich.

Przeczytaj także: The Affair

Perrott doskonale prowadzi swoich bohaterów, a Pani Fletcher  zachwyca poczuciem humoru, zaskakującymi wydarzeniami i erotyczną atmosferą. Jednak całość zyskuje pikanterii za sprawą fenomenalnej Kathryn Hahn. Jest zabawna, świeża i fascynująca, a do tego piękna i skromna. Ten serial to jedna z ciekawszych komediowych propozycji tej jesieni.  

Related Posts

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Na samą myśl o Tobie to opowieść o nieoczywistej miłości. Michael Showalter pokazuje fantazję...

Leave a Reply