-daję 7 łapek!

Ania i Tomek po przygodach z dwóch pierwszych odsłon Planety Singli w końcu mają stanąć na ślubnym kobiercu. Zakochani i szczęśliwy muszą pokonać jedno z największych wyzwań – poznać rodzinę Wilczyńskiego, wyruszyć na sielską wieś i powiedzieć sakramentalne „tak”. Nic jednak nie jest łatwe w ich świecie, a powrót w rodzinne strony może wywołać kilka trupów z szafy. Sam Akina i Michał Chaciński uciekają od schematów komedii romantyczne i w dobrym stylu przenoszą nas na wiejskie wesele, któremu poczuciem humoru blisko do Testosteronu czy sceptycznych Lejdis.

Planeta Singli 3
Planeta Singli 3
Rodzina, ach, rodzina

Twórcy Planety Singli 3 pokazują, że można utrzymywać równy poziom i w ramach poruszania się po utartych ścieżkach, pozostać świeżym i kreatywnym. O Ani (Agnieszka Więdłocha) wiedzieliśmy nieco więcej już od samego początku. Poczciwa i sympatyczna nauczycielka z matką w depresji po utracie męża pomagała jej stanąć na nogi i ponownie znaleźć cel w życiu. Tomek (Maciej Stuhr) nie lubił wracać do swojej przeszłości i unikał rozmów o korzeniach i rodzinie. Marcel (Piotr Głowacki) był jednym stałym punktem w życiu zabawnego showmana. Tym większe zaskoczenie, że miastowe zwierzę pochodzi ze małej wsi. Wychowywał się w urokliwym domu z dwójką braci u boku oddanej matki. Pozbawiony obecności ojca – wiecznego podróżnika i Don Juana Maksa (Bogusław Linda) – sam uciekał od odpowiedzialności.

Trzecia odsłona Planety Singli opowiada nie tyle o ślubie i przygotowaniach do wystawnej ceremonii, ale o bohaterach z ich słabościami i ułomnościami. Rodzina Tomka wychodzi na pierwszy plan. Widzimy matkę, która wciąż wiernie czeka na podróżującego po świecie męża. Patrzymy na zatopionego w przeszłości brata Leszka (Borys Szyc), który obwinia Tomka za swoje życiowe niepowodzenia. A także uciekającego od stabilizacji Maksa. Oprócz nich doskonały pokaz własnych bolączek i tęsknot dają Ola (Weronika Książkiewicz) i Bogdan (Tomasz Karolak) – świeżo upieczeni rodzice.

Planeta Singli 3
Planeta Singli 3

Akina i Chaciński potrafią budować trafne spostrzeżenia. Podprowadzają gorzkie i życiowe refleksje, które równoważą przyjemnym humorem. Wiejskie wesele ocieka wódką, dudni głośną muzyką, a niezaleczone krzywdy naprawia się daniem sobie po mordzie. Rodzina jest tutaj pokazana z jej wadami i przywarami, ale staje się ważnym zapleczem dla głównych bohaterów. Przyjaciele nigdy nie zawodzą, a Planeta Singli 3 utrzymuje stały poziom.

Kluczem do sukcesu trzech odsłon historii Ani i Tomka jest nie tylko sprawnie napisany scenariusz, ale perfekcyjnie dobrana obsada. Od Więdłochy i Stuhra nie można oderwać wzroku, a Karolak wzbija się na wyżyny komediowego kunsztu – dalekiego od przaśnej żenady jego ostatnich ról (Wyjazd integracyjny, Pech to nie grzech)

Planeta Singli 3

Planeta Singli 3 jest udanym domknięciem trylogii. I choć ucieka od romantycznych tonów, spełnia się jako pełnokrwista komedia. Dowcip trafia w punkt, nie wywołuje żenady, a przerysowania i wyolbrzymienia dodają opowieści niezapomnianego wyrazu. Film Akina i Chacińskiego wciąż wyróżnia się na polskiej scenie komediowej i razem zJuliuszem  daje nadzieję na odrodzenie tego gatunku. 

Za seans dziękuję

Related Posts

Komedia romantyczna została odmieniona już przez wszystkie przypadki. Twórcy odrywają kupony od...

Kobiecy wypad na Florydę, by odciąć się od przeszłości i wkroczyć w nowe, lepsze życie to świetny...

Las na Grontach skrywa wiele tajemnic. Przez lata owiany mgłą uchodził za zbiorową mogiłę Polaków...

Leave a Reply