-daję 7 łapek!

Kilkunastu obcych sobie ludzi budzi się pewnego dnia na zielonym odludzi z zakneblowanymi ustami. Nie wiedzą, jak się tam znaleźli ani co ich wkrótce czeka. Z wielkiej skrzyni wydobywają broń i rozpoczyna się krwawa jatka. Rozbrzmiewają strzały. By przerwać, trzeba zacząć uciekać. Craig Zobel zabiera nas na Polowanie, podczas którego nie masz pewności, kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem.

Przeczytaj także: Midsommar

Kiedy wybrani do polowania padają jak muchy, Crystal (Betty Gilpin) jest jedną z niewielu, która radzi sobie całkiem dobrze. Z wprawą włada bronią i skutecznie wyczuwa czyhające na nią zasadzki. To ona stanie się dla nas przewodnikiem po świecie pełnymi niewiadomych. Wraz z nią będziemy stopniowo odkrywać prawdę o sytuacji, w której się znalazła. W końcu przekonamy się, że całą historia jest jedną wielką alegorią dynamiki relacji między społeczeństwem bogatych i biednych.

Polowanie skutecznie potrafi budować napięcie i doskonale wodzi za nos. To zdecydowanie plus w filmowych opowieściach, w których opresja głównego bohatera jest najważniejszym elementem akcji. Rozrzucone tropy, poplątane historie i krwawe starcia między postaciami nie dają przestrzeni na nudę. Polowanie sprawdza się doskonale jako czysta rozrywka, a do tego niesie społeczny komentarz. Co prawda wyłożony nieco łopatologicznie, ale wciąż sprawnie wpleciony w zaprzęg narracji.

Przeczytaj także: Uciekaj!

Crystal jest przedstawicielką klasy średniej, która ciężko pracuje, by prowadzić godne życie. Ma wyraziste poglądy i chętnie komentuje rzeczywistość w mediach społecznościowych. To właśnie jeden z jej komentarzy zwraca uwagę tajemniczej Atheny (Hilary Swank) i wrzucają ją w sam środek niebezpiecznej gry. Zobel buduje swój świat na opozycjach, uderza w nierówności społeczne, rozdartą Amerykę ery Trumpa i dorzuca (trochę na siłę) komentarz o fake newsach.

Ta krwawa opowieść jest doskonałą rozrywką, głównie za sprawą hipnotyzującej Betty Gilpin. Aktorka (znana z serialu GLOW) ma w sobie niesamowitą energię, która przyciąga uwagę i trudno oderwać od niej wzrok. Polowanie to jasny punkt na mapie tego wyjątkowego i ubogiego w premiery lata. Warto zobaczyć tę produkcję i zobaczyć, jak Gilpin i Swank sprawnie walczą wręcz!  

Related Posts

Alex Garland zabiera nas w centrum wojennego piekła niczym na rodzinną przejażdżkę na piknik....

Opowieść body positive skonstruowana na podstawie prawdziwej historii z lat 70. XIX w. ma w sobie...

Z oczekiwaniami wiążą się rozczarowania. Czerwone maki Krzysztofa Łukaszewicza miały szansę być...

Leave a Reply