– daję 6 łapek!

Dasgupta sięga po ograny temat, ale podchodzi do niego niekonwencjonalnie. Mamy zobaczyć utalentowanego artystycznie chłopca z ubogiej rodziny, do którego los się uśmiechnął i dzięki pomocy z zewnątrz osiągnął sukces.

Zazwyczaj taki schemat wiąże się z ukazaniem wyrzeczeń, jakie towarzyszą młodemu artyście. Wycieńczające próby, ciało i umysł na skraju wytrzymałości, uparte zaciskanie zębów i doskonalenie swoich umiejętności w imię artystycznego rozwoju. Od zera do bohatera – z biednej wioski na sceny światowej sławy.

Kadr z filmu „Ponad ruchem”.

W „Ponad ruchem” mniej jest klasycznego „katowania” przez wymagającego trenera, a więcej autentycznej radości czerpanej z tańca. To przygoda, dziecięca zabawa, ucieczka od trosk. Taniec nie ogranicza, a daje wolność. Traumatyczne nie jest wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery, a wątpliwości nie wynikają z zasad egzekwowanych przez surowego trenera. Utrapieniem młodego artysty jest przede wszystkim… tęsknota za rodziną.

Siphe November pochodzi z Zolani w Republice Południowej Afryki. Ma tylko 8 lat, kiedy zostaje wysłany do Kanady. To dla niego wielka szansa. Uczy się tańca pod okiem najlepszych. Staje się najmłodszym w historii tancerzem Narodowego Baletu w Kanadzie.

Kadr z filmu „Ponad ruchem”.

Obraz pięknej pasji, uświadamiający brutalne różnice społeczne. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby zostać zauważonym i otrzymać szansę dalszego rozwoju. A kluczem do sukcesu są ludzie, których spotykasz na swojej drodze.


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

„A Different Man” Aarona Schimberga z łatwością mógł stać się nowym filmowym odczytaniem „Pięknej...

Gangster składa ambitnej prawniczce propozycję nie do odrzucenia. Kobieta wyrusza na misję, która...

Piętno znanego nazwiska może ciążyć, paraliżować, bądź prowokować do działania. Simona Kossak...

Leave a Reply