Ryan Reynolds jest obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Niezależny, może realizować przewrotowe projekty, a przy tym nie rezygnuje z dobrej zabawy i pociągającego humoru. Od pozornego amanta z komedii romantyczny przeszedł burzliwą drogę do superbohatera. I choć ma na koncie kilka poważny ról, najlepiej sprawdza się jako pocieszny kumpel, z którym można polecieć w kosmos czy z uśmiechem podbić Alaskę i serca rodziców. Reynolds stał się marką samą w sobie, nieskazitelnym wizerunkiem pracowitego, acz wiernego i oddanego męża i ojca. Wraz z Blake Lively przejęli pałeczkę po Bradzie Pittcie i Angelinie Jolie, zostając ukochaną parą Hollywood.

Kanadyjski aktor urodził się w Vancouver, gdzie ukończył szkołę i uczęszczał na studia – rzucił je przed uzyskaniem dyplomu. Kiedy Reynolds miał 12 lat, otrzymał pierwszą poważną aktorską pracę. Został zaangażowany do kanadyjskiego serialu dla nastolatków Piętnastolatki, który trafił również do amerykańskiej telewizji. Po zakończeniu serii Reynolds brał udział w różnych mniejszych projektach, a wieczorami pracował w supermarkecie. Pod koniec lat 90. przeprowadził się do Los Angeles. Tam został zatrudniony do roli w serialu CBS Oni, ona i pizzeria,który powstawał w latach 1993-2001. W końcu nadszedł czas na kino i duży ekran.Po kilku mniejszych, drugo-, a nawet trzecioplanowych rolach Kanadyjczyk trafił na pierwszy plan. Wieczny studentnie był zapewne rolą marzeń i artystycznym spełnieniem, ale Reynolds pokazał swój talent komediowych i lekkość tworzenia nierozgarniętych bohaterów. I choć sam film niekoniecznie dobrze radził sobie w box office, dziś można uznać go za kultowy. Potem pojawiły się kolejne komedie: Niezawodny plan i Teściowie – umiarkowany sukces.

Kolejne lata stały się przeplatanką komedii i dramatu. Reynolds próbował swoich sił w poważny repertuarze i choć produkcje z jego udziałem nie osiągały sukcesu zarówno wśród krytyków, jak i publiczności, sam aktor zyskiwał popularność i trafiłam na listy Najbardziej seksownych ludzi.

Aviation Gin

Zagrał w Blade: Mroczna trójca u boku Jessiki Biel i Wesley Snipesa, horrorze Amityville, a potem w całej serii komedii romantycznych: Zostańmy przyjaciółmi, Na pewno, być może i Teoria chaosu. Jednak największą popularność przyniosła mu rola u boku Sandry Bullock w Narzeczony mimo woli. Aktorzy stworzyli niesamowitą ekranową chemię, która doskonale sprawdzała się również poza planem – na trasie promującej film. Reynolds zgarnął kilka nagród: Złoty Popcorn MTV, Tenn Choice i People’s Choice, stając się prawdziwym ulubieńcem publiczności.

Aktor głównie jest kojarzony z rolami komediowymi, ale ma na swoim koncie bogatą i zróżnicowaną filmografię. Już w 2005 roku powiedział, że jest zainteresowany ekranizacją Deadpoolawe współpracy ze scenarzystą Davidem S. Goyerem. Jako Wade Wilson pojawił się w 2009 roku w X-Man Geneza: Wolverine. Jednak na solowy film musiał czekać aż do 2016 roku, choć nikt nie wróżył mu sukcesu.W międzyczasie Reynolds dołączył do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Zagrał w hiszpańsko-amerykańskiej koprodukcji Pogrzebany, a także filmie science-fiction Green Lantern. Można powiedzieć, że Kanadyjczyk cierpi na twórcze ADHD. Na ekrany kin co roku wchodzi kilka filmów z jego udziałem – raz lepszych, raz gorszych, ale trudno odmówić mu nastawienia na eksperymentowanie i udanego flirtowania z kinem niezależnym. Artystycznym sukcesem okazała się jego współpraca z Marjane StrapiGłosyi zakwalifikowani do konkursu głównego w Cannes PojmaniAtoma Egoyana. W kolejnych latach zagrał w kilku filmach akcji i kryminałach: Klucz do wieczności, Urodzeni zwycięzcy iUmysł przestępcy,a także u brytyjskiego reżysera, Simona CurtisawZłotej damie.

W 2016 roku, nareszcie, doczekał się swojego najważniejszego projektu – Deadpoola!Reynolds zagrał główną rolę, a także zajął się produkcją tego przewrotnego blockubustera, który stał się powiewem świeżości w komiksowym uniwersum Marvela. Ryzykowny projekt odniósł ogromny sukces, a aktor otrzymał swoją pierwszą nominację do Złotego Globu. Zdaje się, że od Kanadyjczyk umocnił swoją pozycję na hollywoodzkim firmamencie. Studio zadowolone z osiągnieć filmu zgodził się na kolejną odsłonę przygód Wade Wilsona, a do tego zwiększyło jego twórcom budżet.

Ryan Reynolds stworzył wizerunek bez skazy. Bez dużych skandali i bywania na ściankach pilnie strzeże swej prywatności, dając swoim fanom wystarczające informacje gotowe zaspokoić ich ciekawość. Po nieudanym małżeństwie ze Scarlett Johansson, w 2012 roku ożenił się z Blake Lively. Para doczekała się dwóch córek i wiedzie raczej spokojne życie. Choć oboje – moim zdaniem – nie należą do aktorskiej pierwszej ligi, produkcje z ich udziałem gromadzą sporą widownię. Wydaje się, że Ryan Reynolds ma jeszcze kilka asów w rękawie i nie do końca pokazał swoje możliwości. Mam nadzieję, że Deadpoolto tylko wierzchołek góry lodowej i Kanadyjczyk wkrótce będzie mógł się sprawdzić w nieco bardziej poważnym repertuarze.

Related Posts

Jeden z najbardziej charyzmatycznych i interesujących aktorów pochodzących ze Szkocji. James...

Charlotte Gainsbourg subtelnie łączy w sobie ulotną efemeryczność i niezmierzoną siłę. Przyciąga...

Jóhann Jóhannsson urodził się 19 września 1969 roku w Reykjavíku. Zmarł 10 lutego 2018 roku.

Leave a Reply