The Office PL powraca z 3. sezonem i robi to w bardzo dobrym stylu. Kropliczankę czeka rewolucja! A jak wiemy – nie wszyscy dobrze znoszą zmiany. Bohaterowie stawią czoła wyzwaniu i jedno jest pewne – zrobią to w iście siedleckim stylu. Jest śmiesznie i smutno, serial Canal+ wchodzi na tragikomiczną ścieżkę, opowiadając zgrabną historię z bardzo aktualnymi wątkami. Polska wersja kultowej produkcji znalazła własny głos – w końcu biuro pod rządami Michała (Piotr Polak) to Polska w pigułce.

The Office PL: Śmiech przez łzy

Patrycja (Vanessa Alexander) dostała awans i wyjechała do Warszawy. Pozorna wolność i pełna władza Michała w siedleckim oddziale Kropliczanki nie trwa zbyt długo. Młoda i ambitna córka prezesa zrobi wszystko, by zaimponować ojcu i pokazać wszystkim, że potrafi coś osiągnąć nie tylko dzięki koneksjom. Do biura powraca z nowym pomysłem: wprowadzenie na rynek napoju energetycznego dla kobiet. Nowe wyzwanie postawi cały zespół w stan gotowości do działania. Ale pamiętajmy – jesteśmy w biurze Michała, gdzie króluje prokrastynacja, racjonalny entuzjazm i minimalny zapał do działania. Wszyscy małymi kroczkami wykonują swoje zadania, zmierzając do upragnionego celu. Dopóki nikogo nie goni deadline, dopóty zaangażowanie będzie umiarkowane. Wiadomo: śpiesz się powoli, co masz zrobić dziś, zrób jutro.

Przeczytaj także: Morderczynie

W 3. sezonie The Office PL aktorzy doskonale czują się z postaciami, które przyszło im grać. Widać, że są pewni swoich kreacji i pozwalają sobie na więcej. Wracamy do nich jak do starych znajomych z pracy i dobrze wiemy, czego możemy się po nich spodziewać. W tej przewidywalności jest metoda, ale to wcale nie oznacza nudy. W trzeciej odsłonie każdy dostaje chwilę dla siebie, byśmy mogli się więcej dowiedzieć o ekipie Kropliczanki. Darek (świetny Adama Woronowicz) zaoszczędził trochę pieniędzy, które zainwestował w mieszkanie i teraz próbuje je wynająć. Patrycja zmaga się z rodzinnymi zawiłościami. Staje się kobietą przy stoliku pełnym mężczyzn, gdzie nikt nie traktuje jej poważnie. Asia (Kornelia Strzelecka) i Adam (Rafał Kowalski) budują swoją przyjaźń, choć wiadomo, że między nimi rodzi się coś więcej. Do ekipy dołączają też nowe postaci: Tomek (Mateusz Król), który zajmuje stanowisko “Łukiego” (Adam Bobik) pod jego nieobecność oraz Kasia (Małgorzata Gorol), czyli nowa pani z HR. 

The Office PL ma swój język i poczucie humoru. Z pewnością nie do wszystkich trafi, ale kiedy wejdzie się już w ten świat, można naprawdę dobrze się bawić. Cieszy również fakt, że twórcy nie pozostają obojętni na otaczającą rzeczywistość. W 3. sezonie pojawiają się tematy ważne i polaryzujące społeczeństwo. Jest ciężarówka antyaborcyjna, osoba niebinarna i odcinek poświęcony depresji. Na szczęście daleko im do wyśmiewania, choć Holc staje na głowie w konkursie na żenujące zachowanie, wiele w nich empatii i odrobinę edukacyjnego wydźwięku. 

Przeczytaj także: Sortownia

Ekipa Holca przykuwa uwagę i z pewnością jest jedną z najbardziej udanych komediowych grupy ostatnich lat. The Office PL czerpie z pierwowzoru, ale przede wszystkim dodaje silne polskie akcenty. To sprawia, że możemy utożsamiać się z bohaterami i przeglądać się w nich jak w zwierciadle. Dobrze napisane dialogi i odrobina absurdu wynoszą ten scenariusz ponad przeciętność. Całość zyskuje tragikomiczny wydźwięk, ale nic nie wychodzi nam tak dobrze, jak śmiech przez łzy.

Related Posts

Gangster składa ambitnej prawniczce propozycję nie do odrzucenia. Kobieta wyrusza na misję, która...

Piętno znanego nazwiska może ciążyć, paraliżować, bądź prowokować do działania. Simona Kossak...

Body horror, film kryminalny, thriller i komedia romantyczna mieszczą się w tej opowieści o dwóch...

Leave a Reply