The Office PL powraca z 3. sezonem i robi to w bardzo dobrym stylu. Kropliczankę czeka rewolucja! A jak wiemy – nie wszyscy dobrze znoszą zmiany. Bohaterowie stawią czoła wyzwaniu i jedno jest pewne – zrobią to w iście siedleckim stylu. Jest śmiesznie i smutno, serial Canal+ wchodzi na tragikomiczną ścieżkę, opowiadając zgrabną historię z bardzo aktualnymi wątkami. Polska wersja kultowej produkcji znalazła własny głos – w końcu biuro pod rządami Michała (Piotr Polak) to Polska w pigułce.

The Office PL: Śmiech przez łzy

Patrycja (Vanessa Alexander) dostała awans i wyjechała do Warszawy. Pozorna wolność i pełna władza Michała w siedleckim oddziale Kropliczanki nie trwa zbyt długo. Młoda i ambitna córka prezesa zrobi wszystko, by zaimponować ojcu i pokazać wszystkim, że potrafi coś osiągnąć nie tylko dzięki koneksjom. Do biura powraca z nowym pomysłem: wprowadzenie na rynek napoju energetycznego dla kobiet. Nowe wyzwanie postawi cały zespół w stan gotowości do działania. Ale pamiętajmy – jesteśmy w biurze Michała, gdzie króluje prokrastynacja, racjonalny entuzjazm i minimalny zapał do działania. Wszyscy małymi kroczkami wykonują swoje zadania, zmierzając do upragnionego celu. Dopóki nikogo nie goni deadline, dopóty zaangażowanie będzie umiarkowane. Wiadomo: śpiesz się powoli, co masz zrobić dziś, zrób jutro.

Przeczytaj także: Morderczynie

W 3. sezonie The Office PL aktorzy doskonale czują się z postaciami, które przyszło im grać. Widać, że są pewni swoich kreacji i pozwalają sobie na więcej. Wracamy do nich jak do starych znajomych z pracy i dobrze wiemy, czego możemy się po nich spodziewać. W tej przewidywalności jest metoda, ale to wcale nie oznacza nudy. W trzeciej odsłonie każdy dostaje chwilę dla siebie, byśmy mogli się więcej dowiedzieć o ekipie Kropliczanki. Darek (świetny Adama Woronowicz) zaoszczędził trochę pieniędzy, które zainwestował w mieszkanie i teraz próbuje je wynająć. Patrycja zmaga się z rodzinnymi zawiłościami. Staje się kobietą przy stoliku pełnym mężczyzn, gdzie nikt nie traktuje jej poważnie. Asia (Kornelia Strzelecka) i Adam (Rafał Kowalski) budują swoją przyjaźń, choć wiadomo, że między nimi rodzi się coś więcej. Do ekipy dołączają też nowe postaci: Tomek (Mateusz Król), który zajmuje stanowisko “Łukiego” (Adam Bobik) pod jego nieobecność oraz Kasia (Małgorzata Gorol), czyli nowa pani z HR. 

The Office PL ma swój język i poczucie humoru. Z pewnością nie do wszystkich trafi, ale kiedy wejdzie się już w ten świat, można naprawdę dobrze się bawić. Cieszy również fakt, że twórcy nie pozostają obojętni na otaczającą rzeczywistość. W 3. sezonie pojawiają się tematy ważne i polaryzujące społeczeństwo. Jest ciężarówka antyaborcyjna, osoba niebinarna i odcinek poświęcony depresji. Na szczęście daleko im do wyśmiewania, choć Holc staje na głowie w konkursie na żenujące zachowanie, wiele w nich empatii i odrobinę edukacyjnego wydźwięku. 

Przeczytaj także: Sortownia

Ekipa Holca przykuwa uwagę i z pewnością jest jedną z najbardziej udanych komediowych grupy ostatnich lat. The Office PL czerpie z pierwowzoru, ale przede wszystkim dodaje silne polskie akcenty. To sprawia, że możemy utożsamiać się z bohaterami i przeglądać się w nich jak w zwierciadle. Dobrze napisane dialogi i odrobina absurdu wynoszą ten scenariusz ponad przeciętność. Całość zyskuje tragikomiczny wydźwięk, ale nic nie wychodzi nam tak dobrze, jak śmiech przez łzy.

Related Posts

Po festiwalu w Toronto Przysięga Ireny zbierała dobre recenzje. Niestety nie będę podzielać tego...

Amy Winehouse była artystką, która potrafiła wejść głęboko w serce. Jej muzyka była pełna emocji,...

Alex Garland zabiera nas w centrum wojennego piekła niczym na rodzinną przejażdżkę na piknik....

Leave a Reply