Nastoletnie frustracje w kolejnej odsłonie. Nieśmiała i wycofana dziewczyna, która odkrywa swoją seksualność. Małe miasteczko gdzieś w Ameryce. Przebojowa koleżanka i nieco ekscentryczny kolega. To nie jest OK bierze na warsztat dobrze znane schematy i z werwą przepuszcza je przez popkulturową maszynę. Twórcy Stranger Things potrafią przyciągnąć bezpośrednim językiem, charyzmatyczną bohaterką i kolorowym, acz nieco mrocznym światem. 

I AM NOT OKAY WITH THIS
Przeczytaj także: Sex Education

Syd (Sophia Lillis) wchodzi w okres dojrzewania i zaczyna się zmagać z nieopisanym gniewem, którego nie potrafi wyrazić i kontrolować. Jej rodzinne relacje pozostawiają wiele do życzenia, a w szkole raczej nie należy do tych najbardziej lubianych. Kiedy najlepsza przyjaciółka znajduje chłopaka, jej świat powoli rozpoczyna się rozpadać na kawałki. Trauma z przeszłości zakotwicza ją w martwym punkcie, a rodząca się seksualność prowadzi do trudnych pytań. Jedno jest pewne – nie jest lekko. 

To nie jest OK potrafi zaskakiwać i to – oprócz pierwszoosobowej narracji – jest jego mocnym punktem. Rozpoczynamy od krwawego obrazka, kiedy Syd przemierza puste ulice, okraszonego dosadnym i ironicznym komentarzem bohaterki. I tak też będzie wyglądał ten serial. Pełen kontrastów i pozornie sprzecznych elementów, które doprowadzą do gorzej refleksji o samotności i zagubieniu w otaczającym nas świecie. 

I AM NOT OKAY WITH THIS
Przeczytaj także: Koniara

W produkcji Netfliksa czuć klimat świetnego The End of The F…king World. Serial ma ten sam kąśliwy i dosadny język, zwariowane tempo opowiadania i przeskoki w chronologii. Opowieść trafia w ręce głównej bohaterki i to jej oczami patrzymy na rzeczywistość. Sophia Lillis jest hipnotyzująca. Jej oczy przyciągają uwagę. Wypada niebywale intrygująco, nosząc w sobie tajemnicę posiadanych supermocy. 

Twórcy To nie jest OK potrafią dawkować emocje i skutecznie budują nastrój, dzięki czemu całość ogląda się szybko i przyjemnie. To serial, który do perfekcji opanował cliffhangery, a finałowy odcinek skutecznie buduje napięcie, pozostawiając nas z nadzieją na kolejny sezon. Idealna rozrywka, w której lęki i frustracje nastolatki prowadzą do budowania intrygującej osobowości.

Related Posts

Alex Garland zabiera nas w centrum wojennego piekła niczym na rodzinną przejażdżkę na piknik....

Opowieść body positive skonstruowana na podstawie prawdziwej historii z lat 70. XIX w. ma w sobie...

Z oczekiwaniami wiążą się rozczarowania. Czerwone maki Krzysztofa Łukaszewicza miały szansę być...

Leave a Reply