-daję 6 łapek!

Nastoletni dramat od odkrywaniu swojej tożsamości i nabieraniu siły w niebywałych siłach gotowych doprowadzić do destrukcji ludzkości.Wiedźma to mroczna wędrówka do świata przemocy, walki i agresji. To kino zemsty, a także twórczego poszukiwania. Hoon-jeong Park nie jest ograniczony przez obostrzenia kategorii wiekowej, dlatego jego film to prawdziwa krwawa jatka o dziewczynce, która przetrwała, choć wszyscy życzyli jej śmierci.

Wiedźma
Wiedźma

Ja-yoon (Da-mi Kim) nie jest typową nastolatką. Choć sprawia pozory szczęśliwej dziewczynki, która jest chlubą rodziny, skrywa w sobie mroczną tajemnicę. Urodziła się i wychowywała w niebezpiecznym laboratorium medycznym, gdzie doktor Baek (Min-soo Jo) prowadziła ryzykowny projekt. Naukowiec zajmowała się działalnością i modyfikowaniem mózgu tak, aby jej podopiecznie wykształcili w sobie ogromną siłę i zostali perfekcyjnymi zabójcami. Ja-yoon wymknęła się spod kontroli i uciekła z ośrodka. Odnaleziona przez parę hodowców bydła przez 10 lat wiodła spokojne życie do momentu, aż przeszłość znalazła do niej drogę…

Wiedźma to trzymający w napięciu dramat rodzinny, ale przede wszystkim mrożąca krew w żyłach opowieść o uwolnieniu siły i morderczych zdolnościach. Pomimo tego, że Park nie rozwija przedstawianej historii w niebywałym tempie i mogą trafić się dłużyzny, w finale wynagradza czas oczekiwania z nawiązką. Koreańska produkcja nie przebiera w środkach, ukazując przemoc i brutalne zachowanie nastolatków. Krew leje się strumieniami, morderstwa dokonują się na wiele sposobów, a wszystko zostaje ładnie ubrane w konwencję kina zemsty. 

Wiedźma
Wiedźma

Da-mi Kim udało się sprytnie połączyć niewinność i delikatność uroczej dziewczynki z morderczą duszą. Potrafi skutecznie przeobrazić się z demona zniszczenia, a do tego posiada przyciągającą ekranową charyzmę. Wiedźma jest pierwszą częścią opowieści o Ja-yoon i dziewczynka zapewne jeszcze ma wiele do pokazania. Ta odsłona pokazuje sprawne połączenie kilku gatunków, wywołuje dreszczyk emocji i budzie oczekiwania na więcej. Ostry obraz i wyraziste postaci dają rozrywkę w czystej postaci. 

Related Posts

To miało być zwykłe popołudnie. Kolejna godzina terapii, podczas której małżeństwo próbuje dojść...

Ona – kłamanie doprowadziła do mistrzostwa. On – prawdę, pracowitość i oddanie sprawie uznaje za...

Mała dziewczynka bawi się przed domem, kiedy podchodzi do niej podejrzanie wyglądający mężczyzna....

Leave a Reply