– daję 7 łapek!

Współczesna Japonia. Zwyczajne życie zwyczajnych ludzi i… pewna niezwyczajna tragedia. Nie musisz grać na giełdzie, robić interesów z mafią czy wyprawiać się na ryzykowne podróże, żeby Twoje życie zmieniło się w mgnieniu oka, a wszystko co kochałaś i szanowałaś zniknęło bezpowrotnie.

Kadr z filmu „Zaginiona dziewczyna”.

Ichiko (Mariko Tsutsui) pracuje jako pielęgniarka. Cechują ją wysokie kwalifikacje, ale także duża empatia. To ciepła i dobra kobieta, gotowa pomóc w każdej sytuacji. Oprócz etatu w punkcie pielęgniarskim, trudni się opieką domową. Zajmuje się niedołężną malarką i zaskarbia sobie przyjaźń wszystkich domowników. Czasami udziela korepetycji dwóm wnuczkom staruszki.

Obserwowanie codzienności Ichiko nie przynosi znużenia. Postać od razu zyskuje sympatię widza, a bohaterowie są tak dobrze rozpisani i tak wiarygodnie odegrani, że z zaciekawieniem analizujemy łączące ich relacje.

Kadr z filmu „Zaginiona dziewczyna”.

Niewiele potrzeba, by pogodna i mądra kobieta straciła wszystko, na co latami pracowała. A przeklęty błąd nie został nawet popełniony przez nią, a przez jej siostrzeńca. Wybory Ichiko, których jest zmuszona dokonać, czynią ją zupełnie innym człowiekiem. Wersja, którą spotykamy na początku i wyzuta jej karykatura są różne jak woda i ogień.

„Zaginiona dziewczyna” to opowieść o miłości, zdradzie, smutku, niesprawiedliwości, cierpieniu, zemście i beznadziei. Niestety boleśnie realistyczna.


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

-daję 6 łapek! Różowe włosy, deskorolka na plecach i zacięty wyraz twarzy – Lola (Mya...

-daję 5 łapek! Pierwsze kadry Sybilli zwiastują zdecydowaną opowieść o kobiecie, która...

 – daję 6 łapek! Powitanie słońca, czyli Surya Namaskara, to kluczowy element jogi. Specjaliści...

Leave a Reply