– daję 6 łapek!

Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta ponownie kroczą pod prąd wystylizowanemu i idealnemu instagramowemu rodzicielstwu. Pokazują, że rodzina to nie tylko piękne obrazki wspólnie spędzonego czasu, ale praca 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. A co więcej, udowadniają, że perfekcja nie istnieje. Nie dajmy się zwariować, szczególnie kiedy zbliża się okres świątecznego szaleństwa. Jon Lucas i Scott Moore zrobili film o różnicy pokoleń. Odmiennym podejściu do Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim o szczęściu na własnych warunkach.

Złe mamuśki 2

Kathryn Hahn, Mila Kunis, and Kristen Bell in A BAD MOMS CHRISTMAS

Centra handlowe przepełnione są świątecznymi dekoracjami, z głośników rozbrzmiewają kolędy, wszyscy są radośni i uśmiechnięci. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się coroczny koszmar wielu mam, w tym uporządkowanej Amy (Mila Kunis), spokojnej Kiki (Kristen Bell) i roztrzepanej Carli (Kathryn Hann). Kiedy cała rodzina zasiądzie do stołu, aby celebrować świąteczną kolację, rozpakować prezenty, strażniczki domowego ogniska opadną z sił i w końcu uznają bożonarodzeniowym maraton za skończony. Nie tym razem! Przyjaciółki postanawiają na przekór sloganom reklamowym zawalczyć o własne, szczęśliwe święta z dala od idealnej choinki i sztucznych uśmiechów. Nie będzie łatwo, kiedy na horyzoncie pojawią się ich matki. Dziewczyny staną przed wyzwaniem sprostania oczekiwań i podążania za swoimi pragnieniami. To będzie bolesna walka.Lucas i Moore pod powierzchnią słodkiej komedii o szalonych dziewczynach przemycają gorzką refleksję o współczesnym świecie, gdzie rozgrywa się nie tylko walka płci, ale przede wszystkim niepisana konkurencja między samymi kobietami. Wyidealizowany świat z ulotek jest coraz trudniejszy do osiągnięcia, a wysokie standardy, którego sobie same narzucamy zapędzają nas w kozi róg. A do tego pojawiają się przedstawicielki starszego pokolenia, dla których Święta były wolnym czasem celebracji, do którego przygotowywały się z długim wyprzedzeniem. Złe mamuśki 2 bawią się stereotypami i oczekiwaniami widzów, pokazując, że można inaczej, a ślepe podążanie za trendami i wymaganiami innych mogą doprowadzić na skraj szaleństwa.

Złe mamuśki 2

MILA KUNIS, KRISTEN BELL, and KATHRYN HAHN in A BAD MOMS CHRISTMAS.

Druga odsłona przygód przyjacielskiego trio nie jest tak elektryzująca, jak pierwsza, ale film wciąż utrzymuje wysoki komediowy poziom. Fenomenalnie zgrane Kunis, Bell i Hann otrzymują doskonały kontrapunkt w mocno przerysowanych Christine Baranski, Susan Sarandon i Cheryl Hines. A międzypokoleniowe różnice prowadzą do dobrego kompromisu. Złe mamuśki 2 to dobra i przyjemna zabawa, pozbawiona żenującego humoru. Jest ciepło, rodzinnie i z polotem. Oby więcej takich szalonych i mądrych kobiecych bohaterek w amerykańskich komediach.

 

Related Posts

Po festiwalu w Toronto Przysięga Ireny zbierała dobre recenzje. Niestety nie będę podzielać tego...

Amy Winehouse była artystką, która potrafiła wejść głęboko w serce. Jej muzyka była pełna emocji,...

Alex Garland zabiera nas w centrum wojennego piekła niczym na rodzinną przejażdżkę na piknik....

Leave a Reply