Autor recenzji: 14-letni Bartek Ławniczak


 – daję 9 łapek!

„Zwierzogród” to ta animacja, która osiągnęła sukces, jakiego nie osiągnęły inne animacje. Pomimo tego, że zwiastuny nie zapowiadały niczego szczególnego (a wręcz przeciwnie – utwierdzały mnie w przekonaniu, że film okaże się niewypałem), po pójściu do kina zostałem mile zaskoczony.

Główna bohaterka Judy Hopps to z pozoru mały i słodki króliczek, który nigdy nie zrobiłby nikomu krzywdy. Tak odbierają ją jej rówieśnicy, co sprawia Judy niemałą przykrość.

Nadpobudliwy lis zostawia jej ranę na policzku. W akademii policyjnej pokonuje ją klozet, a w końcu po upragnionym awansie szef wysyła ją na wystawianie mandatów. Przykre, ale prawdziwe. Pierwszy plus dla „Zwierzogrodu”!

Kiedy marzenie w pewnej mierze się spełnia i nasza Judy na stałe zamieszkuje Zwierzogród, dochodzi do ataków zwierząt drapieżnych, co niepokoi policjantkę. Przez splot kilku niby niewartych uwagi zdarzeń poznaje ona lisa Nicka, który pomaga jej w tym śledztwie.

Kadr z filmu „Zwierzogród”.

W „Zwierzogrodzie” każdy znajdzie coś dla siebie. Fani kina gangsterskiego, komedii, kryminałów, melodramatów, a to wszystko w jednej produkcji! Geekowscy fani kinematografii znajdą wiele nawiązań do „Ojca Chrzestnego” czy „Breaking Bad”. Genialne!

Swoje robi również piękna ilustracja postaci. Wszystkie zwierzęta wyglądają bardzo realistycznie, co jeszcze bardziej cieszy oko.

Bajka jest po prostu świetna! Wszystkie wymienione elementy zebrane razem sprawiają, że uśmiech nie schodzi z twarzy nawet po jej zakończeniu. Zasłużona nominacja do Oscara.


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author
Related Posts

Bikini reality cieszą się ogromną popularnością. Wojeryzm króluje w naszym społeczeństwie. Nie...

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Leave a Reply