– daję 6 łapek!

Nie macie czasami ochoty uciec od społeczeństwa? Tyle razy mówi się, że zmęczonemu umysłowi potrzebny jest reset. Potarzamy żart o rzuceniu wszystkiego i wyjeździe w Bieszczady. Jesteśmy sfrustrowani, chcemy uciec od własnych myśli. Przepracowani i przytłoczeni codziennością wyczekujemy urlopu i wakacji.

Ale czy rzeczywiście to lokalizacja odgrywa kluczową rolę? Jeśli nie uciekamy z miejsca, to uciekamy od ludzi. Chcemy wyłamać się z ram społecznych, zbuntować przeciw schematom, odciąć od toksycznych ludzi. Dlaczego? Quinto i Soler w krótkich gagach przedstawiają 7 powodów do ucieczki od społeczeństwa.

Kadr z filmu „7 powodów do ucieczki”.

Rodzice młodego mężczyzny budzą go w środku nocy, bo chcą mu powiedzieć coś bardzo ważnego. To nie może czekać do rana, i tak nosili się już z zamiarem przeprowadzenia tej rozmowy przez wiele lat. Tu i teraz koniecznie muszą wyjaśnić mu, że nigdy nie chcieli, by się urodził. Niezaplanowana ciąża miała skończyć się aborcją, a rodzice do dziś uważają syna za wybryk natury. Kolejne ich wyznania ranią boleśnie i doprowadzają mężczyznę do szału, a to dopiero pierwsze 5 minut filmu. W takim duchu absurdu i czarnego humoru przejdziemy przez następne historie.

Surrealistyczna narracja wiedzie widza przez nieprawdopodobne scenarusze, które jednak mają w sobie coś znajomego. Pojęcie, że w absurdalnych sytuacjach niestety znajduje się pierwiastek prawdy, przeraża i niepokoi. Społeczeństwo – czy można je jeszcze uratować? Pozostaje nam tylko uciekać? Jak?


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Bikini reality cieszą się ogromną popularnością. Wojeryzm króluje w naszym społeczeństwie. Nie...

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Leave a Reply