– daję 6 łapek!

Motyw przewodni: seks. Ale nie jest wulgarnie i niesmacznie. Choć w filmie głośno o fizyczności, tak naprawdę gra toczy się o ciche i delikatne uczucia.

Kadr z filmu”A może by tak trójkącik?”.

Estelle (Mélissa Désormeaux-Poulin) właśnie obchodzi swoje trzydzieste czwarte urodziny. Tego dnia spodziewa się informacji o awansie zawodowym. Gdy przełożony przekazuje gorące newsy – okazuje się, że Estelle trafi pod skrzydła despotycznej i aroganckiej Corine (Karine Gonthier-Hyndman). Ponadto będzie współtworzyć team z odrobinę irytującą Charlyne (Julianne Côté) i dzielić z nią biurko, co w zasadzie oznacza degradację, a nie awans.

Kadr z filmu „A może by tak trójkącik?”.

Jakby tego było mało, Estelle odbiera telefon z informacją, że jej córka Lily (Romane Martins) znowu pobiła kolegę. Zdenerwowana matka jedzie po małą do szkoły, a w drodze powrotnej do domu dowiaduje się, że zachowanie córki jest spowodowane radami, jakich udziela jej ciocia Marie-Josée (Bénédicte Décary).

Estelle wchodzi z Lily do salonu, tłumacząc jej, że cioci nie należy słuchać, bo jest nieodpowiedzialną sfrustrowaną kobietą bez pracy i rodziny. Jubilatka zbyt późno zauważa, że jej siostra stoi kilka metrów obok i wszystko słyszy. Wraz z resztą przyjaciół, czekających na Estelle z urodzinowym przyjęciem-niespodzianką…

A podczas owego przyjęcia Estelle przypadkiem znajduje w piwnicy karton z silikonową imitacją żeńskiego narządu płciowego i nagraniami porno. A więc to tak! Jej chłopak Simon (Martin Matte) szuka atrakcji, bo zachowawcza partnerka jest najzwyczajniej w świecie nudna.

Estelle głęboko dotyka poczynione odkrycie i postanawia zmienić coś w swoim życiu. Po naradach z przyjaciółkami dochodzi do wniosku, że musi otworzyć się seksualnie. Idąc tym tokiem myślenia, otwiera „Projekt trójkąt”.

Kadr z filmu „A może by tak trójkącik?”.

Towarzyszymy Estelle na obu jej drogach – prywatnej i zawodowej. Obserwujemy matkę i żonę, dbająca o dom oraz businesswoman, zmagającą się z wahaniami rynku finansowego i użerającą się z uciążliwą szefową. A pomiędzy tym wszystkim śledzimy prace nad tajemniczym projektem.

Estelle różnymi metodami poszukuje osób do trójkąta seksualnego. Spędza wieczór w nocnym klubie dla lesbijek, robi casting z kandydatkami z portalu internetowego… Oczywiście wszystko w tajemnicy przed Simonem. Ten jednak dowiaduje się o projekcie i mylnie spodziewa się, że ma być jego częścią…

Kadr z filmu „A może by tak trójkącik?”.

„A może by tak trójkącik?” to niezobowiązująca komedia, która bawi niewymagającym żartem sytuacyjnym, a także próbuje pokazać „coś więcej”.


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Kobieta poznaje mężczyznę. Pojawia się niczym rycerz w rączym rumaku w zbroi pełnej prezentów i...

Kiedy zaciera się granica między rzeczywistości a fikcją? Jak bezpiecznie wchodzić w rolę?...

Lekcje tolerancji Arkadiy Nepytaliuk to kameralny film z bardzo prostą historią do opowiedzenia....

Leave a Reply