Kariera Alicii Vikander nabiera tempa i nie sposób zliczyć na palcach dłoni wszystkich filmów, w których wzięła udział. Już jako nastolatka pojawiała się w szwedzkich produkcjach, zarówno filmach, jak i serialach. Jednak to taniec początkowo zdobył jej serce. Od najmłodszych lat uczęszczała do Szkoły Baletowej. Kontuzja sprawiła, że jej plany legły w gruzach 

Alicia Vikander

Alicia Vikander – wymarzona kariera szwedzkiej aktorki

Aktorka od 2012 roku stała się znana europejskiej widowni za sprawą filmu Anna Karenina. Kolejnym projektem, w którym zagrała już główną rolę był Kochanek królowej duńskiego reżysera Nikolaja Arcela. Opowieść oparta na faktach zyskała sporo uwagi na festiwalach, jak i w corocznych rozdaniach nagród (nominacja do Oscara). Vikander udało się połączyć w swojej roli smutek i subtelną nutę erotyzmu. To ona rozdawała karty w tej historii, grając u boku Madsa Mikkelsena.

Od tej chwili jej kariera nabrała tempa. Vikander co roku pojawia się na ekranie w kilku produkcjach, a jej role nie przechodzą bez echa. Jednak to rok 2015 okazał się dla niej przełomowy.  Zagrała pięciu filmach, które stały się znane szerszej publiczności, m.in. Ugotowany, Kryptonim U.N.C.L.E. czy fenomenalna Ex Machina. Zaczęła grać nie tylko małe role, ale pierwszoplanowe postacie u boku aktorskiej pierwszej ligi: Bradley Cooper,Christoph Waltz czy Hugh Grant.

Największy rozgłos przyniósł jej film Dziewczyna z portretu, w którym pojawiła się u boku Eddie Redmayne’a. Historia transseksualnego malarza, który toczy walkę ze swoim ciałem, środowiskiem i brakiem zrozumienia, otrzymuje niesamowite wsparcie swojej żony Gerdy. Vikander wybija się osobnością i staje się intrygującą partnerką, co zostało dostrzeżone przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznała jej pierwszego Oscara.

Alicia Vikander
Alicia Vikander jest córką aktorki i psychiatry, ma pięcioro rodzeństwa. Przed aktorstwem przez 9 lat uczyła się tańca. Ma korzenie szwedzkie i fińskie. Jest w związku z Michael Fassbenderem. Wraz z nim zagrała w melodramacie Światło między oceanamiw którym balansuje na granicy szaleństwa  z miłości do dziecka.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebook i Instagram, gdzie znajdziecie więcej filmowych nowinek.

Szwedzka aktorka coraz lepiej sobie radzi w hollywodzkim świecie. Udało jej się stworzyć wyrazistą postać w Jason Bourne u boku Matta Damona. Ta seria skupia się na mężczyznach, ich sile i walce z przeciwnikami. Vikander doskonale równoważyła buzujący testosteron, pokazując, że kobieta nie zawsze jest przedstawiana stereotypowo i sama może rozdawać karty w świecie wielkich tajemnic i polityki.

Dużym sukcesem aktorki, że przejęcie postaci Tomb Raider od Angeliny Jolie. Film wyreżyseruje norweski twórca Roar Uthaug. Ciekawa jak ten duet odświeży serię.

Alicia Vikander wyróżnia się niezwykłą urodą, niesamowitą energią i charyzmą. Jako dziecko wygrała szwedzki talent show, w którym zapowiadała swoją aktorską karierę. Jej marzenie się spełniło.

Related Posts

Jeden z najbardziej charyzmatycznych i interesujących aktorów pochodzących ze Szkocji. James...

Charlotte Gainsbourg subtelnie łączy w sobie ulotną efemeryczność i niezmierzoną siłę. Przyciąga...

Ryan Reynolds jest obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Niezależny, może realizować...

Leave a Reply