Amerykańska aktorka, która urodziła się w Wenecji. Śpiewa, tańczy balet i uprawia jogę. Najchętniej powraca do Włoch, a marzy o wyprawie do Grecji. Nie lubi matematyki i woli jednorożce zamiast obcych. Słucha muzyki klasycznej. A jej największym szczęściem było urodzenie córeczki. Oto Amy Adams. 

Sydney Prosser (Amy Adams) stands on the Teeterboro Airport Tarmac in Columbia Pictures' AMERICAN HUSTLE. (Amy Adams coat, hat: vintage)

Amy Adams: „Perfekcja nie jest normalna ani interesująca”

Delikatna uroda, piękne błękitne oczy i ciepły głos to cała Amy Adams. Urodziła się we Włoszech, ale jej rodzice są Amerykanami. Ojciec aktorki był wojskowym, dzięki czemu jako dziecko spędziła kilka lat w podróżach. Dopiero po skończeniu 8 lat zamieszkała na stałe w Castle Rock. Początkowo śpiewała w szkolnym chórze i podążała za marzeniem o zostaniu baletnicą. Jednak po ukończeniu liceum, przeniosła się do Atlanty, gdzie zaangażowała się w działalność teatru muzycznego. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła grając w sztukach wystawianych w restauracjach. Po przeniesieniu się do Los Angeles występowała w serialach dla młodzieży takich jak: „Buffy postrach wampirów”, „Czarodziejki” czy „Różowe lata70-te” . Przełomem okazała się rola Brendy u boku Leonardo DiCaprio w „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Aktorka zaczęła być rozpoznawana.

Uznanie przyniosła jej rola w filmie „Świetlik”. Obraz został doceniony na festiwalu Sundance, a Adams za swoją kreację dostała specjalną nagrodę jury. Od tej pory grała coraz więcej i każdego roku na ekrany wchodziły nowe produkcje z jej udziałem. Choć jej kariery nie można uznać za oszałamiającą, aktorka dopiero po 40tce zaczęła otrzymywać pierwszoplanowe, interesujące role: „American Hustle” czy „Wielkie Oczy”. A na premierę czeka film biograficzny o Janis Joplin, gdzie Adams gra niezapomnianą wokalistkę.

Jest aktorką wszechstronną, bierze udział w komediach oraz dramatach, a do tego śpiewa. Nagrała piosenki do takich filmów jak „Zaczarowana”, „Niezwykły dzień Panny Pettigrew”  czy„Muppety”.

Adams otrzymała aż pięć nominacji do Oscara: „Świetlik”, „Wątpliwość”, „Fighter”, „Mistrz” i „American Hustle”, ale wciąż statuetka nie znalazła się w jej rękach. Aktorka wiedzie spokojne życie, nie ma na swoim koncie żadnych skandali, a od kilku lat jest szczęśliwie zakochana. Klasa i subtelność.

Related Posts

Jeden z najbardziej charyzmatycznych i interesujących aktorów pochodzących ze Szkocji. James...

Charlotte Gainsbourg subtelnie łączy w sobie ulotną efemeryczność i niezmierzoną siłę. Przyciąga...

Ryan Reynolds jest obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Niezależny, może realizować...

Leave a Reply