Belfer to oryginalna produkcja polska, która rozgrywa się w małej miejscowości. Sprawa kryminalna, zbrodnia i duszna atmosfera Dobrowic sprawiają, że serial wciąga od pierwszej minuty. Maciej Stuhr wciela się w tytułowego bohatera, który ze stolicy wyrusza na prowincję. Polonista szybko otrzymuje swoją klasę, dzięki czemu mamy możliwość poznać pokaźną grupę aktorów.

Belfer  aktorzy – kim są?

Belfer Józef Pawłowski Malwina Buss

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Józef Pawłowski urodził się w 1990 roku, a pierwsze role dubbingowe zaczął otrzymywać, gdy miał 11 lat. Od tego czasu nieustannie udziela głosu ekranowym postaciom, m. in. Frodo Bagginsowi w „Hobbit: Niezwykła podróż”, „Noe: Wybrany przez Boga”, „Wojownicze Żółwie Ninja” czy „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Na szklanym ekranie debiutował w serialu „Ojciec Mateusz”, ale na dłużej zagościł w „Przepisie na życie” jako Daniel. Rola w „Czasie honoru” okazała się ciekawym wstępem przed „Miastem 44” Jana Komasy. To ten film dostarczył Pawłowskiemu najwięcej wyzwań. Aktor zagrał Stefana Zawadzkiego, głównego bohatera, który walczy w Powstaniu warszawskim. Oprócz tego wystąpił jeszcze u Władysława Pasikowskiego w „Jack Strong” i „Warsaw by night” Natalii Korynckiej – Gruz.

belfer Paulina Szostak Maciej Stuhr

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Paulina Szostak jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły otrzymała stały angaż w Teatrze Narodowym w Warszawskie, gdzie gra m. in. w „Dziadach”, „Królowej Margot” czy „Białym małżeństwie”.  Zagrała w kilku etiudach filmowych, a na szklanym ekranie debiutuje właśnie w „Belfrze”.

Belfer Patryk Pniewski

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Patryk Pniewski jest studentem PWST we Wrocławiu. Od kilku lat pojawia się na ekranie telewizora, grając w serialach. Można go zobaczyć w „Pierwszej miłości”. Zagrał również w „Komisarzu Alexie”, „Przyjaciółkach” czy „O mnie się nie martw”.

Malwina Buss w latach 2007-2011 grała jedną z głównych postaci w serialu „Barwy szczęścia”. Tam uczyła się warsztatu, który wykorzystała w rolach w „Ja wam pokażę”, „Siła wyższa” czy „Prawo Agaty”. W 2011 roku zagrała u Wojciecha Smarzowskiego w „Róży”. Buss uczęszczała do Ogniska Teatralnego u Machulskich oraz brała udział w warsztatach wokalno – aktorskich prowadzonych przez Zbigniewa Zamachowskiego.

Aleksandra Grabowska debiutowała w serialu „Julia”.

Belfer Mateusz Więcławek

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Mateusz Więcławek urodził się w 1993 roku. Jest studentem Wydziału Aktorskiego PWSFViT w Łodzi. Debiutował w serialach („Głęboka woda”, „Prawo Agaty”), ale szybko został odkryty przez polskie kino. Zagrał główną rolę w filmie Anny Kazejak – Dawid „Obietnica”. Janka, chłopaka, który z miłości jest w stanie zabić człowieka. W tym roku zobaczymy go w „Prostej historii o morderstwie” Arkadiusza Jakubika.

 

W serialu Belfer poznamy wiele młodych twórców. O tym, jak sobie poradzą na małym ekranie będzie się można przekonać od 2 października na antenie Canal +. Dwa pierwsze odcinki zostaną odkodowane dla wszystkich widzów. 

 

Related Posts

Sundance Film Festival 2023 dobiegł końca. To był intensywny czas. Choć po raz pierwszy miałam...

Koniec roku prowokuje do przygotowywania różnych podsumowań i list. Jak zawsze w grudniu...

Ulrich Seidl jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych europejskich twórców. Uwielbia zaglądać...

Leave a Reply