Belfer to oryginalna produkcja polska, która rozgrywa się w małej miejscowości. Sprawa kryminalna, zbrodnia i duszna atmosfera Dobrowic sprawiają, że serial wciąga od pierwszej minuty. Maciej Stuhr wciela się w tytułowego bohatera, który ze stolicy wyrusza na prowincję. Polonista szybko otrzymuje swoją klasę, dzięki czemu mamy możliwość poznać pokaźną grupę aktorów.

Belfer  aktorzy – kim są?

Belfer Józef Pawłowski Malwina Buss

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Józef Pawłowski urodził się w 1990 roku, a pierwsze role dubbingowe zaczął otrzymywać, gdy miał 11 lat. Od tego czasu nieustannie udziela głosu ekranowym postaciom, m. in. Frodo Bagginsowi w „Hobbit: Niezwykła podróż”, „Noe: Wybrany przez Boga”, „Wojownicze Żółwie Ninja” czy „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Na szklanym ekranie debiutował w serialu „Ojciec Mateusz”, ale na dłużej zagościł w „Przepisie na życie” jako Daniel. Rola w „Czasie honoru” okazała się ciekawym wstępem przed „Miastem 44” Jana Komasy. To ten film dostarczył Pawłowskiemu najwięcej wyzwań. Aktor zagrał Stefana Zawadzkiego, głównego bohatera, który walczy w Powstaniu warszawskim. Oprócz tego wystąpił jeszcze u Władysława Pasikowskiego w „Jack Strong” i „Warsaw by night” Natalii Korynckiej – Gruz.

belfer Paulina Szostak Maciej Stuhr

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Paulina Szostak jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły otrzymała stały angaż w Teatrze Narodowym w Warszawskie, gdzie gra m. in. w „Dziadach”, „Królowej Margot” czy „Białym małżeństwie”.  Zagrała w kilku etiudach filmowych, a na szklanym ekranie debiutuje właśnie w „Belfrze”.

Belfer Patryk Pniewski

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Patryk Pniewski jest studentem PWST we Wrocławiu. Od kilku lat pojawia się na ekranie telewizora, grając w serialach. Można go zobaczyć w „Pierwszej miłości”. Zagrał również w „Komisarzu Alexie”, „Przyjaciółkach” czy „O mnie się nie martw”.

Malwina Buss w latach 2007-2011 grała jedną z głównych postaci w serialu „Barwy szczęścia”. Tam uczyła się warsztatu, który wykorzystała w rolach w „Ja wam pokażę”, „Siła wyższa” czy „Prawo Agaty”. W 2011 roku zagrała u Wojciecha Smarzowskiego w „Róży”. Buss uczęszczała do Ogniska Teatralnego u Machulskich oraz brała udział w warsztatach wokalno – aktorskich prowadzonych przez Zbigniewa Zamachowskiego.

Aleksandra Grabowska debiutowała w serialu „Julia”.

Belfer Mateusz Więcławek

Belfer©CANAL+_fot.Robert Pałka

Mateusz Więcławek urodził się w 1993 roku. Jest studentem Wydziału Aktorskiego PWSFViT w Łodzi. Debiutował w serialach („Głęboka woda”, „Prawo Agaty”), ale szybko został odkryty przez polskie kino. Zagrał główną rolę w filmie Anny Kazejak – Dawid „Obietnica”. Janka, chłopaka, który z miłości jest w stanie zabić człowieka. W tym roku zobaczymy go w „Prostej historii o morderstwie” Arkadiusza Jakubika.

 

W serialu Belfer poznamy wiele młodych twórców. O tym, jak sobie poradzą na małym ekranie będzie się można przekonać od 2 października na antenie Canal +. Dwa pierwsze odcinki zostaną odkodowane dla wszystkich widzów. 

 

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply