Chris Hemsworth wzbudza westchnienia zachwytu, kobietom miękną kolana, a jego współpracownicy doceniają perfekcjonizm i pracowitość aktora. Kim jest i skąd się wziął w hollywoodzkim świecie?

chris hemsworth

Aktor urodził się w Melbourne (11 sierpnia 1983 roku) jako syn nauczycielki angielskiego oraz doradcy społeczno – usługowego. Ma dwóch braci: Liama („Igrzyska śmierci”) oraz Luke’a („Anomalia”). Postawna figura (190 cm) oraz boski wygląd Apollo daje mu możliwość grania amantów oraz siłaczy. W „Ghostbusters. Pogromcy duchów” uwodnił, że ma do siebie ogromny dystans.

Chris Hemsworth zadebiutował w serialu „Zatoka serc”, ale największy przełom w jego karierze przyszedł wraz z rokiem 2011, kiedy otrzymał rolę Thora. Rozpoczęta komiksowa seria dała mu angaż na kolejnych kilka lat. Jednak aktor nie chciał zakończyć na roli marvelowskiego osiłka (który nie wymaga zbyt dużych zdolności aktorskich), stąd poszukiwanie nieco bardziej ambitnych projektów.

Na uznanie zasługuje jego rola w „Wyścigu” oraz „W samym sercu morza” Rona Howarda. Do tej drugiej produkcji zrzucił sporo kilogramów, aby walczący o życie Owen Chase wyglądał wiarygodnie. Hemsworth pokazuje również swoje komediowe oblicze („W nowym zwierciadle: Wakacje” czy „Ghostbusters”) i radzi sobie całkiem nieźle. Poza tym jest jednym z aktorów, którzy zrezygnowali z roli Christiana Greya w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”. Czy spisałby się lepiej niż Jamie Dornan? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – Hemsworth zalicza się do przystojniaków o czarującym uśmiechu.

Aktor nie wywołuje skandali i prowadzi wyjątkowo ustabilizowane życie rodzinne. Od 6 lat ta sama żona i trójka dzieci. Jessica Chastain, z którą zagrał w „Łowca i Królowa Lodu”, śmieje się, że Chris Hemsworth to chodzący ideał. Zobaczymy, jakie pomysły będą miały na niego wytwórnie filmowe oprócz Thora, który już na dobre zagościł w popkulturze.

Related Posts

Jeden z najbardziej charyzmatycznych i interesujących aktorów pochodzących ze Szkocji. James...

Charlotte Gainsbourg subtelnie łączy w sobie ulotną efemeryczność i niezmierzoną siłę. Przyciąga...

Ryan Reynolds jest obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Niezależny, może realizować...

Leave a Reply