Jednym z nielicznych polskich seriali po jakie sięgam jest Chyłka.  Po dobrym pierwszym sezonie produkcja z Magdaleną Cielecką powraca do player.pl i ponownie wciąga od pierwszego odcinka. Solidna obsada, zagadka kryminalna i bezkompromisowa silna kobieca bohaterka sprawiają, że serial wyróżnia się na tle rodzimych produkcji. Zaczyna się obiecująco i mam nadzieję, że tak pozostanie aż do finału.

PHOTO: AGNIESZKA K. JUREK/TVN NA PLANIE SERIALU CHYLKA 2 – KASACJA. ODC 1 N/Z MAGDALENA CIELECKA

Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka) – choć odniosła sukces w ostatnim sezonie – naraziła się kilku osobą w kancelarii. Teraz ma szanse odkupić swoje winy, ponieważ otrzymała wymagającą sprawę obrony oskarżonego o brutalne podwójne morderstwo Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał). Sprawa wydaje się z pozoru łatwa, trudno dyskutować tu o niewinności oskarżonego, ale od pierwszego odcinka wiemy, że nic nie będzie takim, jakim się wydaje. Mroczna przeszłość Juniora, brak komunikacji z własnymi obrońcami i tajemniczy Siwowłosy (Olgierd Łukaszewicz) w tle. Zapowiada się poważna kryminalna intryga, którą Chyłka wraz z Zordonem (Filip Pławiak) będą próbowali rozwikłać. 

Przeczytaj także: Chyłka – Zaginięcie

Największym atutem Chyłki  jest fenomenalna obsada i dobrze osadzone dialogi. W rozmowach bohaterów nie czuć fałszu, między Magdalena Cielecką a Filipem Pławiakiem jest urocza ekranowa chemia, a sprawna ręka Łukasza Palkowskiego dodaje całości znośnego tempa. Już od pierwszego odcinka zachwyca debiutujący na małym ekranie Jakub Gierszał. Jego Lnager balansuje gdzieś na granicy psychopatycznego mordercy, wycofanego „gagatka” i oderwanego od emocji oskarżonego. W jego oczach można wyczytać coś demonicznego, ale trudno pokusić się o jednoznaczne interpretacje. 

PHOTO: AGNIESZKA K. JUREK/TVN NA PLANIE SERIALU CHYLKA 2 – KASACJA. ODC 1 N/Z: JAKUB GIERSZAL, TOMASZ SCHUCHARDT

Proza Remigiusza Mroza to nie tylko kryminalne zagadki, ale mięsiste interakcje między bohaterami. To, co telewizja lubi najbardziej jest serią niedopowiedzeń damsko-męskich. Już w pierwszym sezonie mentorska relacja między Chyłką a Zordonem została zachwiana i doskonale zdajemy sobie sprawę, że motorem napędzającym serialową opowieść między domniemany romans między głównymi bohaterami. Maślane oczy Pławiaka doskonale odbijają się w obojętności i chłodzie Cieleckiej. 

PHOTO: AGNIESZKA K. JUREK/TVN NA PLANIE SERIALU CHYLKA 2 – KASACJA ODC. 1 N/Z: MAGDALENA CIELECKA, FILIP PLAWIAK

Chyłka – Kasacja  jest jedną z ciekawszych serialowych produkcji, które zostały stworzone z myślą o polskim vod. Intrygujące otwarcie drugiego sezonu daje nadzieję na utrzymanie poziomu. W końcu przed ekrany zawsze przyciągają nas tajemnice i skrywane uczucia. Warto zobaczyć poczynania Cieleckiej i Pławiaka. 

About the Author
Related Posts

Kobieta poznaje mężczyznę. Pojawia się niczym rycerz w rączym rumaku w zbroi pełnej prezentów i...

Kiedy zaciera się granica między rzeczywistości a fikcją? Jak bezpiecznie wchodzić w rolę?...

Lekcje tolerancji Arkadiy Nepytaliuk to kameralny film z bardzo prostą historią do opowiedzenia....

Leave a Reply