Comic Con gromadzi niezliczone tłumy fanów głodnych informacji ze świata filmu i serialu. To miejsce, gdzie można spotkać swoich bohaterów, zatopić się w magiczną atmosferę szaleństwa i nazbierać informacji na najbliższe kilka lat. W San Diego ponownie zaprezentowały się liczne seriale, ale nie zabrakło największych filmowych graczy. Internet zalewa fala newsów. Tutaj zebrałam najważniejsze w jednym miejscu.

comic-con-banner-850x560

Animowany film dla dorosłych

Sousage Party wydaje się być czarnym koniem tegorocznych wakacji. Czy propozycja Sony Pictures Entertainment zaskoczy widzów? Film jest animowaną opowieścią o jedzeniu, które walczy o przeżycie w ludzkim świecie. Produkcja zyskała kategorię wiekową R, więc prawdopodobnie możemy spodziewać się jazdy bez trzymanki.

Film będzie miał swoją premierę 12 sierpnia. A z ekranu usłyszymy głosy takich aktorów: Seth Rogen, Jonah Hill, Edward Norton i Salma Hayek.

Snowden – Oliver Stone zachwyca Comic-Con

Historia Edwarda Snowdena wstrząsnęła opinią publiczną. Przez jednych uważany za zdrajcę, przez innych za bohatera, który nie bał się głośno powiedzieć prawdy. W momencie, kiedy internet zajmuje coraz większą część naszego życia, a temat inwigilacji i prawa do prywatności jest przemycany w wielu filmach czy serialach (Mr. Robot, House of Cards czy nowy Jason Bourne), pracownika NSA doczekał się wielkiej hollywodzkiej produkcji. Wcześniej mogliśmy oglądać rozmowę ze Snowdenem w filmie dokumentalnym Citizenfour. 

Podczas panelu został poruszony temat prywatności i jej naruszania. W trakcie dyskusji rozmawiano o grze Pokemon GO, którą Oliver Stone uznał za niebezpieczną aplikację służąca do inwigilacji ludzi. Dzięki niej wielkie korporacje mogą śledzić działania ludzi. Reżyser posunął się nawet do porównania jej działania z totalitaryzmem – gra informuje, gdzie dany użytkownik jest, co robi oraz daje możliwość kierowania jego zachowaniem.

Z panelu połączono się również ze Snowdenem, który jest zadowolony z efektów pracy. Premiera filmu zaplanowana jest na 12 września. W tytułowej roli zobaczymy Josepha Gordona-Levitta, a na ekranie towarzyszą mu: Shailene Woodley, Melissa Leo, Zachary Quinto, Tom Wilkinson, Rhys Ifans, Joely Richardson i Timothy Olyphant.

Pierwszy plakat Boss Baby

Baby-Boss-plakat-379x400

źródło: DreamWorks

Kolejna animacja ze stacji Dream Works pojawi się na ekranach w 2017 roku. Fabuła „Boss Baby” będzie opowiadała o dwóch braciach: pewnym siebie i wygadanym niemowlaku oraz zazdrosnym o niego siedmiolatku. Starszy musi zawalczyć o uwagę rodziców i natyka się na plan szefa jednej z korporacji, który pragnie pozbawić świat miłości. Bracia muszą połączyć siły, aby ocalić świat.

Za kamerą stoi Tom McGrath.

King Kong na Comic Con

kong skull island Na plakacie możemy zobaczyć zarys tytułowego potwora, który zmierza wprost na człowieka. Reżyser Jordan Vogt-Roberts mówi, że to będzie największy Kong w historii kina. Akcja będzie się rozgrywała na wyspie Konga, w tym samym świcie co Godzilla. W obsadzie zobaczymy: Toma Hiddlestona, Samuela L. Jacksona, Brie Larson, Johna Goodmana, Jing Tian, Corey Hawkins, Jasona Mitchella, Johna Ortiza, Shea Whigham i Toby’ego Kebbell. Premiera jest planowana na 10 marca 2017 roku. A oto zwiastun:

Król Artur w reżyserii Guya Ritchiego

King-Arthur-Legend

Na plakacie do King Arthur: Legend of the Sword możemy podziwiać tytułowego bohatera, trzymającego Excalibur. Film reżyseruje Guy Ritchie, a w obsadzie znaleźli się: Charlie Hunnam, Astrid Berges-Frisbey, Jude Law, Eric Bana i Djimon Hounsou. Premiera jest planowana na 24 marca 2017 roku. 

The Woods to sequel Blair Witch Project

16 września na ekrany kin miał wejść horror „Las”. Tymczasem na Comic-Con dowiadujemy się, że projekt zmienia nazwę na Blair Witch. Będzie to kontynuacja filmu z 1999 roku. Fabuła opowiada o grupie studentów, którzy jadą do lasu Black Hills, aby zbadać tajemnicę zniknięcia siostry Jamesa. Na początku lokalna para oferuje swoją pomoc grupie przyjaciół, ale z nadejściem zmroku wszystko ulega zmianie. Film wyreżyserował Adam Wingard, a scenariusz napisał Simon Barett.

Spin-off o Harrym Potterze

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć jest spin-offem opowieści o czarodzieju Harrym Potterze. Jego akcja skupia się na autorze książki o magicznych zwierzętach. Na Comic-Con pokazano nowy zwiastun produkcji.

W obsadzie znaleźli się: Eddie Redmayne, Alison Sudol, Colin Farrel i Ezra Miller. Premiera zaplanowana jest na 18 listopada 2016 roku.

Przejdź do komiksowej części 2

 

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply