Connie Nielsen jest duńską aktorką, która swoją karierę rozpoczęła w wieku 15 lat. Zna biegle siedem języków ((angielski, duński, francuski, niemiecki, szwedzki, norweski i włoski), co z pewnością otworzyło jej drzwi do międzynarodowej kariery. Popularność przyniósł jej horror Adwokat diabła, a jej najbardziej znany film to nagrodzony pięcioma oscarami dramat historyczny Ridleya Scotta Gladiator. W tym roku na ekranie pojawi się film Nikt z jej udziałem.

Sprawdźcie, jakie filmy z Connie Nielsen warto zobaczyć!

Gladiator, reż. Ridley Scott

Connie Nielsen zagrała u boku Joaquina Phoenixa i Russella Crowa w jednym z najbardziej kultowych filmów Ridleya Scotta. Wcieliła się w rolę Lucilli.

Gladiator to opowieść o generale Maximusie (Russell Crowe), który właśnie zakończył kolejną udaną wyprawę wojenną. Zmuszony do ucieczki przez zazdrosnego o jego wpływy u Cesarza dziedzica tronu Commodusa, Maximus trafia do niewoli i zostaje gladiatorem. Powraca do Rzymu z zamiarem pomszczenia śmierci syna i żony. Wie, że jedyną siłą potężniejszą od samego Cesarza jest wola ludu, może dokonać swej zemsty, zostając największym bohaterem całego Imperium. To epicka opowieść o odwadze i zemście osadzona w realiach Cesarstwa Rzymskiego roku 180 n.e.

Misja na Marsa, reż. Brian De Palma

Jest rok 2020. Na Marsie ląduje załoga kosmonautów. Wkrótce wszyscy uczestnicy prócz dowódcy Luke’a Grahama (Don Cheadle) giną. Jemu udaje się przekazać meldunek o tragedii. NASA postanawia wysłać ekipę ratunkową, dowodzoną przez Blake’a (Tim Robbins). W jej skład wchodzą też jego narzeczona dr Fisher (Connie Nielsen), pilot McConnell (Gary Sinise) i naukowiec Ohlmyer (Jerry O’Connell).

Zdjęcie w godzinę, reż. Mark Romanek

Sy Parish to niepozorny, zamknięty w sobie pracownik punktu fotograficznego w supermarkecie. Z jego usług od lat korzysta piękna Nina Yorkin (Connie Nielsen), powierzając mu do wywołania rodzinne zdjęcia. Dzięki nim Sy wie na jej temat niemal wszystko, idealizuje Yorkinów, uważając ich za małżeństwo doskonałe. Gdy wyobrażony obraz rodzinnego szczęścia legnie w gruzach, Sy nie waha się wkroczyć do akcji, by naprawić cudze błędy… 

Connie Nielsen dostała za tę rolę nominację do Saturna.

Bracia, reż. Susanne Bier

Michael i Jannik są braćmi. Trudno jednak uwierzyć, że łączą ich więzy pokrewieństwa: Michael (Ulrich Thomsen) to człowiek dobrze ułożony, rodzinny szanowany; jako major armii szykuje się właśnie do wyjazdu na misję do Afganistanu. Jannik (Nikolaj Lie Kaas) jest gwałtowny i opryskliwy, nie pracuje, dopiero co wyszedł z więzienia, gdzie siedział za napad na bank. Różnice te powodują, że stosunki między braćmi są napięte. Do pojednania nie dochodzi nawet na pożegnalnej kolacji Michaela, gdzie Jannik po raz kolejny dostaje sygnał, że jest solą w oku nie tylko swego brata, ale i ojca. Jakiś czas później Sara (Connie Nielsen), żona Michaela, dowiaduje się, że helikopter jej męża został zestrzelony, a on sam najprawdopodobniej zginął. Jest zdruzgotana i nie ma do kogo zwrócić się o pomoc. Nieoczekiwanie znajduje wsparcie u brata swojego męża, który opiekuje się nią, pomaga w domu i stara się być dobrym wujkiem dla dzieci. Kiedy zniknął Michael, w końcu pojawiło się w rodzinie miejsce, w które młodszy brat naturalnie się wpasował. Teraz jest osobą, której można zaufać. Po jakimś czasie okazuje się, że Michael przeżył jednak katastrofę, ale – więziony przez partyzanckich wojowników – przeszedł przez prawdziwy horror. Wraca do rodziny jako zupełnie inny, przerażający człowiek.

Connie Nielsen dostałam nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za tę rolę.

Nikt, reż. Ilya Naishuller

Bob Odenkirk as Hutch Mansell in Nobody, directed by Ilya Naishuller.

Czasami ktoś na kogo nie zwracasz uwagi jest najbardziej niebezpieczny ze wszystkich. „NIKT” to historia niedocenianego ojca i męża Hutcha Mansella granego przez Boba Odenkirka znanego z roli Saula Goodmana w serialu „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula”. Pewnego dnia w domu głównego bohatera dochodzi do włamania. Hutch nie podejmuje żadnej obrony przed przestępcami. Nastoletni syn, Blake oraz żona Becca (Connie Nielsen) są rozczarowani jego brakiem reakcji. Następstwem tego zdarzenia jest wyzwolenie u Hutcha uśpionych, mrocznych instynktów prowadzących na ścieżkę zła. Zmierzy się z poważnymi zagrożeniami dla niego i jego rodziny. Będzie musiał stawić czoła niebezpiecznemu przeciwnikowi (Aleksey Serebryakov). Hutch już nigdy nie pozostanie niezauważony.

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply