Disney+ od kilku tygodni jest już dostępny na rodzimym rynku. Kolejna platforma VOD pojawiła się z bogatą propozycja filmów i seriali. Jedno jest pewne – fani Marvela i Star Wars mają, w czym wybierać. W końcu opowieści o superbohaterach i międzygalaktycznych podróżach to flagowe produkty amerykańskiej wytwórni. Choć sama uwielbiam filmy z tej pierwszej serii, postanowiłam przyjrzeć się platformie pod kątem obrazów nie związanych z tym tematem. Co Disney+ oferuje dla widzów, którzy niekoniecznie chcą zanurzyć się w te dwa światy? Oto kilka produkcji, na które warto zwrócić uwagę!

Pam & Tommy

Osadzony w pionierskich czasach Internetu serial „Pam & Tommy” opowiada wręcz niewiarygodną, lecz prawdziwą historię o sekstaśmie Pameli Anderson (Lily James) i Tommy’ego Lee (Sebastian Stan). Niezadowolony fachowiec (Seth Rogen) skradł z ich domu kasetę, która z ciekawostki w świecie pirackich VHS-ów zmieniła się w globalną sensację, gdy w 1997 roku trafiła do Internetu. Serial przedstawia jednocześnie historię miłosną i łotrzykowską opowieść ku przestrodze. 

Lily James i Sebastian Stan jako Pamela Anderson i Tommy Lee są niesamowicie intrygujący. To dla nich warto zobaczyć ten serial.

Życie Beth

Życie Beth teoretycznie jest wspaniałe. Dobrze radzi sobie jako dystrybutor wina, ma fajnego chłopaka i mieszka na Manhattanie. Nagłe wydarzenie zmusza Beth do zajęcia się sprawą z przeszłości i jej życie zmienia się na zawsze. Poprzez retrospekcje Beth dowiaduje się, jak stała się tym, kim jest i kim chce się stać — pragnie lepszego, odważniejszego i bardziej autentycznego życia.

Jak poznałam twojego ojca

Dorosła Sophie opowiada synowi, jak poznała jego ojca. Jej opowieść przenosi nas do czasów nam współczesnych. Młoda Sophie wraz z przyjaciółmi próbuje zrozumieć kim jest, czego chce od życia i jak zakochać się w epoce aplikacji randkowych oraz nieograniczonych możliwości.

Zbrodnie po sąsiedzku

Serial śledzi losy trójki nieznajomych, których łączy obsesja na punkcie true cime i którzy nagle wplątują się w prawdziwą zbrodnię, gdy badają tajemniczą śmierć sąsiada z ich nowojorskiego apartamentowca. 

Zepsuta krew

Pieniądze, miłość, konflikt i kłamstwa. Elizabeth Meriwether prezentuje „Zepsutą krew”: historię Elizabeth Holmes (Amanda Seyfried) i firmy Theranos, czyli opowieść o tym, jak wielkie ryzyko można podjąć – i jak wiele stracić – przez ambicję i sławę. Jak to się stało, że najmłodsza na świecie miliarderka, która do wszystkiego doszła sama, nagle wszystko zaprzepaściła?

Dollface

Kat Dennings występuje w roli młodej kobiety, która po tym, jak została porzucona przez swojego wieloletniego chłopaka, musi poradzić sobie z własną wyobraźnią, gdy dosłownie i w przenośni ponownie wkracza w świat kobiet.

Lekomania

Serial analizuje, w jaki sposób pewna firma wywołała największą epidemię lekomanii w historii Ameryki. Lekomania przybliża widzom kulisy walki z opanowującym kraj uzależnieniem od opiatów – od narad decydentów big pharmy, przez niedolę znękanej społeczności górniczej stanu Wirginia, po gabinety federalnej Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA). Bohaterowie wbrew wszelkim przeciwnościom stoczą zaciekłą, pasjonującą i zwycięską walkę z korporacją, której chciwość doprowadziła kraj do kryzysu, oraz z jej stronnikami. Serial powstał na kanwie bestsellerowej powieści autorstwa Beth Macy, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami.

About the Author
Related Posts

Ulrich Seidl jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych europejskich twórców. Uwielbia zaglądać...

8 listopada we Wrocławiu rozpoczyna się 13. edycja American Film Festival. Organizatorom udało się...

Nowe Horyzonty, czyli międzynarodowy festiwal filmowy, startują 21 lipca we Wrocławiu....

Leave a Reply