Disney+ od kilku tygodni jest już dostępny na rodzimym rynku. Kolejna platforma VOD pojawiła się z bogatą propozycja filmów i seriali. Jedno jest pewne – fani Marvela i Star Wars mają, w czym wybierać. W końcu opowieści o superbohaterach i międzygalaktycznych podróżach to flagowe produkty amerykańskiej wytwórni. Choć sama uwielbiam filmy z tej pierwszej serii, postanowiłam przyjrzeć się platformie pod kątem obrazów nie związanych z tym tematem. Co Disney+ oferuje dla widzów, którzy niekoniecznie chcą zanurzyć się w te dwa światy? Oto kilka produkcji, na które warto zwrócić uwagę!

Pam & Tommy

Osadzony w pionierskich czasach Internetu serial „Pam & Tommy” opowiada wręcz niewiarygodną, lecz prawdziwą historię o sekstaśmie Pameli Anderson (Lily James) i Tommy’ego Lee (Sebastian Stan). Niezadowolony fachowiec (Seth Rogen) skradł z ich domu kasetę, która z ciekawostki w świecie pirackich VHS-ów zmieniła się w globalną sensację, gdy w 1997 roku trafiła do Internetu. Serial przedstawia jednocześnie historię miłosną i łotrzykowską opowieść ku przestrodze. 

Lily James i Sebastian Stan jako Pamela Anderson i Tommy Lee są niesamowicie intrygujący. To dla nich warto zobaczyć ten serial.

Życie Beth

Życie Beth teoretycznie jest wspaniałe. Dobrze radzi sobie jako dystrybutor wina, ma fajnego chłopaka i mieszka na Manhattanie. Nagłe wydarzenie zmusza Beth do zajęcia się sprawą z przeszłości i jej życie zmienia się na zawsze. Poprzez retrospekcje Beth dowiaduje się, jak stała się tym, kim jest i kim chce się stać — pragnie lepszego, odważniejszego i bardziej autentycznego życia.

Jak poznałam twojego ojca

Dorosła Sophie opowiada synowi, jak poznała jego ojca. Jej opowieść przenosi nas do czasów nam współczesnych. Młoda Sophie wraz z przyjaciółmi próbuje zrozumieć kim jest, czego chce od życia i jak zakochać się w epoce aplikacji randkowych oraz nieograniczonych możliwości.

Zbrodnie po sąsiedzku

Serial śledzi losy trójki nieznajomych, których łączy obsesja na punkcie true cime i którzy nagle wplątują się w prawdziwą zbrodnię, gdy badają tajemniczą śmierć sąsiada z ich nowojorskiego apartamentowca. 

Zepsuta krew

Pieniądze, miłość, konflikt i kłamstwa. Elizabeth Meriwether prezentuje „Zepsutą krew”: historię Elizabeth Holmes (Amanda Seyfried) i firmy Theranos, czyli opowieść o tym, jak wielkie ryzyko można podjąć – i jak wiele stracić – przez ambicję i sławę. Jak to się stało, że najmłodsza na świecie miliarderka, która do wszystkiego doszła sama, nagle wszystko zaprzepaściła?

Dollface

Kat Dennings występuje w roli młodej kobiety, która po tym, jak została porzucona przez swojego wieloletniego chłopaka, musi poradzić sobie z własną wyobraźnią, gdy dosłownie i w przenośni ponownie wkracza w świat kobiet.

Lekomania

Serial analizuje, w jaki sposób pewna firma wywołała największą epidemię lekomanii w historii Ameryki. Lekomania przybliża widzom kulisy walki z opanowującym kraj uzależnieniem od opiatów – od narad decydentów big pharmy, przez niedolę znękanej społeczności górniczej stanu Wirginia, po gabinety federalnej Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA). Bohaterowie wbrew wszelkim przeciwnościom stoczą zaciekłą, pasjonującą i zwycięską walkę z korporacją, której chciwość doprowadziła kraj do kryzysu, oraz z jej stronnikami. Serial powstał na kanwie bestsellerowej powieści autorstwa Beth Macy, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami.

About the Author
Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

Leave a Reply