Sandra Bullock należy do grona moich ulubionych aktorek. Choć nie można jej uznać za niesamowity talent i wiadomo, że nie spełni się w każdej roli, wciąż zachwyca lekkością, świeżością i charyzmą. Spośród bogatej filmografii aktorki wybrałam Top 11 filmów z jej udziałem.

sandra bullock

Miejsce 11

Speed: Niebezpieczna prędkość

speed niebezpieczna prędkość

Film obecnie wywołuje sporo śmiechu i radości, ale wtedy, kiedy miał swoją premierę, okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Sandra Bullock i Keanu Reeves stworzyli duet idealny, walcząc z terrorystami i uciekającym czasem. Kino akcji, które trzyma w napięciu, daje odrobinę romansu i kaskaderskich wyczynów.

 

Miejsce 10

Dom nad jeziorem

dom nad jeziorem

Sandra Bullock ponownie spotyka się z Keanu Reevsem, aby opowiedzieć o miłości niemożliwej do spełnienia. Aktorzy po raz kolejny oszukują czas. Tym razem jednak robią to w romantycznej formie, wymieniają się listami i opowiadają o życiu swoich bohaterów w tytułowym domu nad jeziorem.

 

Miejsce 9

Ja cię kocham, a ty śpisz

Komedia romantyczna, która na dobre  utrwaliła się w popkulturze. Choć film nie jest wysokich lotów, Sandra Bullock zachwyca dziewczęcością i słodkim zagubieniem. Lucy może uchodzić za symbol romantycznej miłości. Sama aktorka wiele razy powtarzała w swych rolach schemat uroczej dziewczyny z sąsiedztwa z dobrym sercem i nadzieją na wielkie uczucie.

Miejsce 8

System

system

Thriller o zorganizowanej grupie hakerów, którzy przez internet są w stanie zniszczyć komuś życie, włamać się do bazy FBI i rządowe strony. Na początku rozwoju sieci internetowej powstał film objawiający wszelkie lęki związane ze skomputeryzowaniem instytucji i przetrzymywaniem danych na serwerach. Sandra Bullock gra Angelę Bennett, która posiada tajemniczą dyskietkę, przez co staje się ofiarą przestępców. Bohaterka musi odzyskać swoje imię i powrócić do normalnego życia. Nie idealne, ale trzyma w napięciu.

Miejsce 7

Śmiertelna wyliczanka

Dwóch nastolatków postanawia dokonać zbrodni idealnej. Dokładnie zaplanowane morderstwo, zacieranie śladów i umiejętność kłamania mogą się okazać niewystarczające, kiedy śledztwo zacznie prowadzić Cassie Mayweather. Pomimo wielu błędów scenariuszowych, film dobrze się ogląda, a intryga zostaje ciekawie rozwiązana.

Miejsce 6

Dwa tygodnie na miłość

dwa tygodnie na miłość

Sandra Bullock i Hugh Grant! Czy trzeba czegoś więcej? Fantastyczny duet aktorski sprawdza się idealnie w komedii romantycznej. Twórcom udało się wytworzyć niesamowitą chemię i niebanalny humor, który równoważy relacje między zadufanym w sobie biznesmanem a szczerą asystentką.


Miejsce 5

Miss Agent

To nie jest dobry film. Dlaczego więc znalazł się na tak wysokiej pozycji? Posiada wszystkie atuty kina komercyjnego: bawi, wzrusza i trochę ogłupia. Sandra Bullock, która z zaniedbanej policjantki przeobraża się w kandydatkę na miss, musi zachwycać. Ponownie sprawdza się jej energia i dobre wyczucie humoru.

Miejsce 4

Narzeczony  mimo woli

narzeczony mimo woli

To moja ulubiona komedia romantyczna z Sandrą Bullock. Zbyt pewnej siebie i egoistycznej szefowej grozi deportacja ze Stanów Zjednoczonych do Kanady. Jedynym ratunkiem pozostaje znalezienie sobie narzeczonego i szybkie przypieczętowanie związku. Ofiarą staje się jej asystent, w tej roli Ryan Reynolds, który dość szybko rozpuścić lodowate serce bizneswoman. Między aktorami istnieje prawdziwa chemia, co sprawia, że dobrze ogląda się ich filmową relację. Lekki humor słowny i sytuacyjny, kilka scen godnych zapamiętania tworzą fajną opowieść na smutne wieczory.

Miejsce 3

Grawitacja

grawitacja

Rola Ryan Stone podzieliła odbiorów filmu „Grawitacja”. Choć Sandra Bullock jest na ekranie niemalże przez cały film, zamknięta w kostiumie astronautki, dostaje niewiele do zagrania. Alfonso Cuaron stworzył piękny wizualny popis przy oszczędnej fabule. Dla mnie jednak aktorka dobrze sobie radzi. Potrafi przyciągnąć uwagę, ograniczając się do grania twarzą i głosem. Ciekawy eksperyment.

Miejsce 2

Gorący towar

gorący towar

Sandra Bullock i Melissa McCarthy okazały się duetem idealnym. Pełne energii, rubasznego dowcipu i wyczucia czasu. Doskonale odnalazły się w żeńskiej wersji buddy movie, stawiając czoła bandytom. Brzuch boli od śmiechu.

Miejsce 1

Wielki Mike. The Blind Side

wielki mike

I jest Oscar dla Sandry Bullock! Dramat rodzinny o kobiecie z przedmieścia, która postanawia pomóc czarnoskóremu utalentowanemu chłopcu. Determinacja i walka Leigh o rodzinę zachwyca i wywołuje kilka łez. To bezpretensjonalne i dowcipne kino.

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply