Czworonożni przyjaciele towarzyszą ludziom w codziennym życiu. Choć wciąż społeczeństwo stara się im nie przypisywać człowieczych przymiotów, właściciele psów wiedzą, jak doskonale te zwierzaki orientują się w otaczającej rzeczywistości. Sprytne, radosne, refleksyjne z pewnością posiadają świadomość i poczucie własnego ja, a swoim zachowaniem potrafią rozczulić najtwardsze serce. Oto lista najciekawszych filmowych propozycji z psami w roli głównej!

Mój przyjaciel Hachiko, reż. Lesse Hallstrom

Filmy z psami

Mój przyjaciel Hachiko

Ta historia to prawdziwy wyciskacz łez. Kiedy profesor Wilson (Richard Gere) znajduje na stacji kolejowej uroczego szczeniaka rasy Akita, zabiera go do domu. Ma mu tylko udzielić schronienia do czasu, aż odnajdzie się prawowity właściciel. Nikt jednak nie upomina się o psiaka, a rodzina Wilsona szybko przyzwyczaja się do obecności pupila. Hachiko wyrasta na mądrego czworonoga, który staje się najbardziej oddanym przyjacielem profesora. Codziennie odprowadza go na stację, a po południu czeka na jego powrót z pracy. To ich mały rytuał, który trwa przez lata. Pewnego dnia Wilson nie wraca do domu…

Marley i Ja, reż. David Frankel

Filmy z psami

Marley i Ja

Jenny i John Grogan – młoda para, rozważająca zmieniającą całe życie decyzję o posiadaniu dziecka. Wtedy pojawia się Marley… milutki, śliczny i pocieszny szczeniaczek labrador, któremu posłuszeństwo i dyscyplina są zupełnie obce. Szybko zamienia dom Groganów w strefę katastrofy. Z sercem tak dużym, jak apetyt na kłopoty, Marley towarzyszy parze we wzlotach i upadkach, nowych pracach, nowych domach i niekończących się wyzwaniach, związanych z powiększającą się rodziną. Ostatecznie, John i Jenny dochodzą do wniosku, że najgorszy pies na świecie, tak naprawdę wydobywa z nich to, co najlepsze.

Beethoven, reż. Brian Levant

Filmy z psami

Beethoven

Kto z Was nie kochał Beethovena? Uroczy, śliniący się bernardyn był mistrzem wpadania w tarapaty i prawdziwym słoniem w składzie porcelany. Zamieszkał w domu swoich marzeń z ładnym żywopłotem i obszernym podwórkiem, a co ważniejsze – z szeroko otwartymi drzwiami frontowymi. Jako uroczy szczeniaczek rozpoczął rządy w rodzinie Newtonów.

Śnieżne psy, reż. Brian Levant

Filmy z psami

Śnieżne psy 

Pamiętam, że zaśmiewałam się do łez, patrząc na wyczyny Cuby Goodinga Jr., który z gorących plaż trafił na zimną Alaskę. Dentysta Ted wyruszył na poszukiwania swojej biologicznej matki i dowiaduje się, że odziedziczył stado psów rasy husky. Charakterne stworzenia nie chcą od razu zaakceptować nowego właściciela. Rozgrywa się walka sił, a Ted musi zostać samcem alfa i wygrać wyścig zaprzęgów.

101 dalmatyńczyków, reż. Hamilton Luske, Clyde Geronimi, Wolfgang Reitherman

Filmy z psami

101 dalmatyńczyków 

Bajka mojego dzieciństwa. Urocze szczeniaki i strach o ich życie. Cruella DeMon uruchamia machinę o nazwie „polowanie na futro z dalmatyńczyków”, przez którą z Londynu, w tajemniczych okolicznościach, ginie setka szczeniąt tej cudownej rasy, w tym 15 dzieci pary Pongo i Perdita. Posługując się szczekającym łańcuchem rodzice maluchów wyruszają z misją ratunkową ukazując tym samym jedną z najpiękniejszych animowanych historii filmowych wszech czasów

 Zakochany kundel, reż. Hamilton Luske, Wilfred Jackson, Clyde Geronimi

Filmy z psami

Zakochany kundel

Lady, urocza i dobrze sytuowana cocker-spanielka, spotyka Trampa, bezpańskiego kundla. Tramp jest powszechnie znany i szanowany za swą pomysłowość i odwagę, ale z początku nie wpada w oko dumnej suczce. Jednak udaje się mu zyskać serce Lady, dzięki romantycznym kolacjom na tyłach włoskiej knajpki i wspólnym ucieczkom przed hyclem.

 Biały kieł, reż. Randal Kleiser

Filmy z psami

Biały kieł

Pamiętam, jak w szkole podstawowej zaczytywałam się w książce Jacka Londona Biały kieł. Od zawsze lubię opowieści o niesamowitych relacjach między ludźmi a zwierzętami. Niewytłumaczalna silna więź, która jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody. Ten film to esencja bliskości, zrozumienia zanurzona w pięknych i dzikich krajobrazach Alaski.

Piorun, reż. Chris Williams, Byron Howard

Filmy z psami

Piorun

Piorun jest gwiazdą Hollywood – psim aktorem, który wciela się w postać superbohatera. Kiedy przypadkowo trafia do Nowego Jorku i rozpoczyna podróż przez cały kraj, wierzy, że rzeczywiście posiada magiczne moce – tak jak grana przez niego postać. Dzięki tej niezwykłej przygodzie i pomocy dwójki wiernych przyjaciół – bezdomnej kotki i uzależnionego od telewizji chomika, Bolt odkryje, że aby być prawdziwym bohaterem nie potrzeba cudownych mocy, ani magii.

 Bella i Sebastian, reż. Nicolas Vanier

Filmy z psami

Bella i Sebastian

Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Czy chłopcu uda się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców?

 Lessie wróć, reż. Fred M. Wilcox

Filmy z psami

Lessie wróć

Czytaliście książkę, w której uroczy owczarek szkocki pokona wszelkie przeszkody, by powrócić do ukochanej rodziny? Ta filmowa adaptacja wzrusza do łez i uczy miłości wobec braci najmniejszych. Kiedy bieda zmusza amerykańską rodzinę do sprzedania psa, mały Joe nie może pogodzić się z faktem utraty kochanego zwierzaka. Lessie tęskni za swoją poprzednią rodziną i ucieka od nowego właściciela. Przemierza pół kraju i wraca do chłopca…

 

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply