Jude Law zaistniał jako aktor już w wieku 12 lat – rozpoczynając naukę i praktykę w National Youth Music Theatre. Przerwał edukację, kiedy zaangażowano go do opery mydlanej „Famillies”.

Później grywał głównie w teatrze. Otarł się nawet o nagrodę Tony, czyli teatralnego Oscara. Jego filmowa kariera zaczęła nabierać rozpędu po filmie „Gattaca – Szok przyszłości”. Jeszcze głośniej zrobiło się o aktorze za sprawą produkcji, pt. „Utalentowany pan Ripley”, która przyniosła mu też pierwszą nominację do Oscara.

Jude Law – w każdej roli mu do twarzy

Jude Law sprawdza się w przeróżnych odsłonach: jako rosyjski snajper Wasilij Zajcew („Wróg u bram)”, dr John Watson („Sherlock Holmes”) czy hrabia Aleksiej Aleksandrowicz Karenin („Anna Karenina”). Inne filmy, w których się pojawił, to: „Droga do zatracenia”, „Awiator”, „Holiday”, „Bliżej”, „Parnassus”, „Hugo i jego wynalazek”, a ostatnio „Grand Budapest Hotel” i „Agentka”.

Aktora można zobaczyć w teledyskach do piosenek „Old Habits Die Hard” Micka Jaggera i „Queenie Eye” Paula McCartneya.

Jest współzałożycielem firmy producenckiej Natural Nylon i sympatykiem londyńskiego klubu piłkarskiego Tottenham Hotspur F.C.

Będąc w związku z Sienną Miller (już po rozwodzie z aktorką i projektantką mody Sadie Frost, z którą ma trójkę dzieci) przyznał się do romansu z nianią swoich dzieci. Poza tym ma jeszcze dwójkę biologicznych dzieci oraz adoptował syna żony z jej poprzedniego związku.

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Jeden z najbardziej charyzmatycznych i interesujących aktorów pochodzących ze Szkocji. James...

Charlotte Gainsbourg subtelnie łączy w sobie ulotną efemeryczność i niezmierzoną siłę. Przyciąga...

Ryan Reynolds jest obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Niezależny, może realizować...

Leave a Reply