Kate Winslet chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Brytyjska aktorka z powodzeniem podbiła Hollywood, otrzymała 6 nominacji do Oscara, a statuetka wylądowała w jej rękach za rolę w „Lektorze”.

katewinslet

„Titanic” nie był jej filmowym debiutem, choć przyniósł  ogromną popularność i rzeszę fanów. Wcześniej Kate Winslet pojawiła się w ekranizacji prozy Jane Austen „Rozważna i romantyczna” i dramatu Szekspira „Hamlet”. Bardzo dobrze radziła sobie na brytyjskim rynku, zanim wypłynęła na szerokie wody.

Talent aktorski dość szybko został dostrzeżony w małej Kate.  Już w wieku jedenastu lat stawiała pierwsze kroki przed kamerą, jak i na scenie. Wydaje się, że była skazana na sukces. Już pierwsze role zostały zauważone i przyniosły jej nagrody: BAFTA, Screen Actors’ Guild Award i Empire Award.

Aktorka wcale nie była takim oczywistym wyborem dla Jamesa Camerona.  Reżyser opisywał Rose z „Titanica” jako postać w typie Audrey Hepburn i nie był przekonany do Winslet nawet po pozytywnym castingu.  Jego wahanie nie było w stanie przekonać aktorki, że powinna odpuścić. Po zdjęciach próbnych z Leonardo DiCaprio zasugerowała reżyserowi obsadzenie go w roli Jacka, a sama kilkukro