Festiwal Filmowy Kino w Trampkach to zelektryzowana wspólną pasją festiwalowa widownia, która już w sierpniu zobaczy 25 świetnych, mądrych i ważnych filmów dla dzieci i młodzieży.

Dlaczego właśnie TRAMPKI?

Bo Trampki to wędrówka, przygoda, a każdy film to podróż.

Trampki to też swoboda i wygoda i właśnie tego potrzeba, tej odrobiny luzu i dystansu, żeby z otwartością patrzeć na świat– wyjaśnia Anna Stadnik, założycielka festiwalu.

Głównym przesłaniem Festiwalu jest budowanie otwartości na różne kultury, rozbudzanie ciekawości świata i uwrażliwienie na globalne wydarzenia. W tym roku festiwalowe hity będzie można oglądać przez cały sierpień na platformie mojeekino.pl Nie zabraknie filmów dla grup wiekowych: od 3+ do 14+.

SIERPIEŃ – FILMY PEŁNOMETRAŻOWE (szczegóły)

Zacznie się od pokazów online filmów pełnometrażowych, które przy ograniczonych możliwościach podróżowania, będą dla Was oknem dla świat. Historie młodych osób Waszych rówieśników z różnych krajów świata, pogrupowaliśmy w sekcje:
KINOTRAMPKOWE PEREŁKI – czyli najlepsze filmy
pełnometrażowe dla dzieci (od 3 roku życia) i młodzieży, które zachwycały Was podczas poprzednich siedmiu edycji festiwalu;
KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA DZIECI – tradycyjnie odbędzie się konkurs filmów specjalnie dla Was wyselekcjonowanych z festiwali na całym świecie z 2019 i 2020 roku. Jest w nich dużo słońca, wakacyjnej przygody i dylematów, które przynieść może tylko lato;
KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA MŁODZIEŻY – w tym roku o wyborze filmów do konkursu decydowała Młodzieżowa Grupa Programowa złożona z licealistów z I SLO Bednarska.

Kino w Trampkach będziecie mogli oglądać przez cały sierpień, o dowolnej porze, w dowolnym miejscu.

Jak co roku o wyborze najlepszych filmów zdecydują jury dzieci i młodzieży. Swoje nagrody przyznają też: publiczność festiwalowa, Jury Rodziców, Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Jury European Children’s Film Association.

Będziecie mogli spotkać się z twórcami, wziąć udział w warsztatach filmowych i dyskusjach ze specjalistami.

PAŹDZIERNIK – KRÓTKIE HISTORIE (szczegóły)

Październik to miesiąc krótkich historii. Czekają na Was najlepsze krótkie metraże z ostatnich lat oraz dwa konkursy filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży. O nagrodach dla twórców zadecyduje jury dziecięce i młodzieżowe.

GRUDZIEŃ – KIDS MEDIALAB (szczegóły)

W grudniu skręcamy w boczną uliczkę od filmu w stronę nowych mediów i technologii. Zaprosimy Was do udziału w wystawie online, na której zaprezentujemy aplikacje, gry, projekty VR (wirtualnej rzeczywistości) i AR (rozszerzonej rzeczywistości). Tym razem nie tylko oglądanie, ale też doświadczanie, dotykanie, poruszanie się i zanurzanie w zabawie i przyjemności, ale też refleksji. Zaprosimy Was do eksperymentowania w pierwszym w Polsce KIDS MEDIALAB.

Więcej o festiwalu na: kinowtrampkach.pl

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply