LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Tegoroczny festiwal odbędzie się w 9 miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy i Katowicach. Po zakończeniu festiwalu w kinach, wybrane tytuły z repertuaru będą można zobaczyć na platformie outfilm.pl.

Ten festiwal to wyjątkowe spotkanie z filmami z całego świata, które zostały pokazane na Berlinale, w Cannes czy Wenecji. Poruszająca lekcja tolerancji, miłości i zrozumienia.

Co oglądać na LGBT Film Festival?

„A potem tańczyliśmy” filmem otwarcia

Levan Akin zabiera nas do Gruzji. Do świata, w którym wciąż króluje kult męskości, siły i sprawności. Rzeczywistość tradycyjnych wartości i skostniały światopogląd A potem tańczyliśmy wkracza na ścieżki postępu i wolności w myśleniu. I choć bohaterowie nie mogą liczyć na akceptację i swobodę w wyrażaniu siebie, powoli stawiają pierwsze kroki na drodze odkrywania własnej tożsamości.

„Kontrola”

To historia spotkania dwóch dziewczyn, które kiedyś były razem. Wpadają na siebie przypadkiem podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.
Świat na chwilę się zatrzymuje, wspomnienia wracają, rozpoczyna się walka o stare uczucie. Walka z góry skazana na porażkę, czy może tym razem będzie inaczej?

„Szalone noce Emily”

Komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek Emily Dickinson i o jej miłości do Susan Gilbert.

„Monsters”

Dana i Arthur są małżeństwem od 10 lat. Wszyscy uwielbiają ich jako parę, ale nie znoszą, kiedy są osobno. Potrzeby, przekonania oraz wybory życiowe Dany i Arthura wypychają ich na społeczny margines. Któregoś dnia muszą zmierzyć się ze swoimi demonami i zdecydować, czy największym dowodem miłości nie jest podarowanie sobie wolności.

11. LGBT Film Festival 2020
Warszawa, Kinoteka 18-25 września
Gdańsk, Kino Kameralne Cafe 18-25 września
Kraków, Kino Pod Baranami 18-24 września
Łódź, Kino Bodo 19-24 września
Poznań, Kino Pałacowe 21-27 września
Szczecin, Trafostacja Sztuki 26-27 września
Bydgoszcz, MCK/Kino Orzeł 27-30 września
Wrocław, Kino Nowe Horyzonty 2-8 października
Katowice, Drzwi Zwane Koniem 21-25 października
ONLINE, Outfilm.pl, 26 października – 8 listopada

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply