Michael Fassbender to aktor, który zachwyca precyzją przygotowywanych kreacji. Z poświęceniem oddaje umysł i ciało swoim postaciom. Kim jest i skąd się wziął na hollywoodzkim firmamencie? Jim Maloney wraz z Anitą Zuchorą w biografii aktora przygląda się jego drodze z Killarney do największych amerykańskich produkcji. To kompleksowe spojrzenie na aktorską karierę, pełne rzetelnych ocen i analiz zawodowych wyborów, które doskonale będzie się czytało tym, którzy nie znajdą aktorskich dokonań Fassbendera, ale i też tym, którzy śledzą jego poczynania. Oddani fani i wielbiciele jego talentu nie dowiedzą się niczego więcej ponad to, co wyczytali w internecie czy wywiadach.

Michael Fassbender

Michael Fassbender

Maloney przedstawia rozwój kariery aktora, opisując jego pierwsze szkolne przedstawienia czy sceniczną produkcję Wściekłych psów albo udział w reklamie SAS. Skupia się na jego wyborach, opowiada o latach niepowodzeń i czekaniu na wielki przełom. Spójnie kreśli portret artysty, który z determinacją kroczył obraną przez siebie ścieżką. Jednak nie skupia się na prywatności Irlandczyka. Zawiłości uczuciowe i emocjonalne odsuwa na dalszy plan, dlatego niezbyt wiele dowiemy się o jego związkach czy relacjach w rodzinie – choć zostają wspomniane relacje z rodzicami, motorowa wyprawa po Europie z ojcem czy zaproszenie mamy na oscarową galę.Pisarz niemal każdy rozdział poświęca kolejnej roli Fassbendera. Rozpoczyna swoją opowieść od przyjęcia scenariusza przez aktora, skupia się na jego przygotowaniach i podejściu do postaci aż do finalnego efektu, który zostaje okraszony komentarzem krytyków oraz opowieścią o odbiorze przez widownię. Cytując wypowiedzi aktora, Maloney daje nam szersze spojrzenie na proces tworzenia. Pokazuje, gdzie Fassbender szukał inspiracji i co stanowiło klucz do zrozumienia postaci.

Michael Fassbender

Michael Fassbender

Książka jest napisana zwięzłym i lekkim językiem, dlatego bardzo szybko się ją czyta. Trzy ostatnie rozdziały napisane przez Anitę Zuchorę opowiadają o ostatnich rolach Fassbendera w Światło między oceanami, Song to song, Obcy przymierze i Pierwszy śnieg. To kompleksowy przewodnik i przyjemna analiza. To, co może razić w książce Michael Fassbender. Biografia to forma budowania portretu aktora, który przedstawia się jako człowiek bez skazy. Wszelkie zachowania sytuujące go po ciemnej stronie mocy (np. oskarżenia o pobicie) zostają sprowadzone do rozmiaru nic nieznaczącej plotki.

Maloney tworzy rzetelną publikację, która w rękach fana aktorka może być małym rozczarowaniem. Mimo wszystko warto przebyć drogę na szczyt krok po kroku.

 

Related Posts

Bikini reality cieszą się ogromną popularnością. Wojeryzm króluje w naszym społeczeństwie. Nie...

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Leave a Reply