Jestem ogromną fanką talentu Jessiki Chastain. Z niecierpliwością czekam na każdą jej rolę i z radością powracam do starszych produkcji. Wzrusza mnie w Służących, zachwyca w Wilde Salome u boku Ala Pacino i rozczula w swoim debiucie – Jolene. W Hollywood jest od 7 lat, a już wielu może pozazdrościć jej niezwykłej kariery, pełnej różnorodnych ról. Oto najlepsze filmy Jessiki Chastain!

10. Panna Julia

Jessica Chastain

Panna Julia

Irlandia. Noc świętojańska. 1880 rok. Panna Julia (Chastain) i jej kamerdyner John (Colin Farrell) rozpoczynają niebezpieczną grę. Próba siły, zamiana ról i walka o dominację. Jessica Chastain tworzy bohaterkę, która jest pewna swojej władzy, ale pożądanie pozbawia ją racjonalnego rozumowania. Skacze od potęgi do uległości, upokarza i jest upokarzana, chłodnego wyważenie do histerycznego pragnienia. Panna Julia składa się z przeciwności, które wymykają się kontroli. I choć film nie jest do końca udany, postaci, jakie stworzyli Chastain i Farrell zasługują na uwagę.

9. Zniknięcie Eleonor Rigby

Jessica Chastain

Zaginięcie Eleonor Rigby

Ciekawy projekt Neda Bensona, który na podstawie jednej opowieści stworzył trzy filmy. Na losy małżeństwa Rigby patrzymy z perspektywy: Eleonor (Jessica Chastain), Conora (James McAvoy) i finalnie ich obojga. To historia pełna tajemnicy, w której powoli odkrywamy poszczególne elementy, by dowiedzieć się, dlaczego Eleonor zniknęła – odeszła od swojego męża i postanowiła rozpocząć swoje życie od nowa. Chastain jest tutaj wyważona i niezwykle skupiona. Jej rola opiera się na niuansach i drobnych gestach, które stanowią tropy na drodze do odkrycia jej myśli i uczuć.

8. Azyl

Jessica Chastain

Azyl

Antonina Żabińska (Chastain) podczas II wojny światowej uratowała dziesiątki Żydów, ukrywając ich w warszawskim zoo. Przygotowując się do tej roli, Jessica przyjechała do Polski. Zwiedziła Warszawę, Kraków i Oświęcim. Nauczyła się kilku słów po polsku i zagrała z polskim akcentem (nie zawsze idealnym). Jej Antonina jest ucieleśnieniem kobiecości i delikatności, choć nie wpisuje się w schemat niepozornej kobietki – Żabińska potrafi postawić na swoim i zaryzykować życiem, by ratować innych. Niesamowity portret cichej bohaterki.

7. Woman Walks Ahead

Jessica Chastain

Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead to portret Catherine Weldon – malarki, która samotnie wyruszyła do Dakoty, by namalować portret Siedzącego Byka. Zjawia się w miejscu, gdzie nie jest mile widziana, a do tego wpada w sam środek walk o ziemię. Indianie są prześladowani przez białych, ukrywają się w górach, ale nie zamierzają za darmo oddać swojego terytorium. Catherine musi odnaleźć się w społeczności zdominowanej przez mężczyzn i przekonać do siebie najważniejszego z Indian. Wychowana w bezpiecznym domu, z dala od natury stawia swoje pierwsze kroki w dzikim środowisku. Chastain jest bezkompromisowa i silna, a przy tym niezwykle kobieca. Nie wpada w sidła grania delikatnej kobietki, którą ma się zaopiekować silny mężczyzna.

6. Interstellar

Jessica Chastain

Interstellar

U Christophera Nolana zagrała niezależną i silną kobietę – naukowca. Murphy jako mała dziewczynka straciła ojca, dlatego w dorosłym życiu chce kontynuować jego misję. Zostaje fizyczką, która zajmuje się naukową teorią opracowaną przez fizyka z Caltech Kipa Thorne’a.

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply