Jestem ogromną fanką talentu Jessiki Chastain. Z niecierpliwością czekam na każdą jej rolę i z radością powracam do starszych produkcji. Wzrusza mnie w Służących, zachwyca w Wilde Salome u boku Ala Pacino i rozczula w swoim debiucie – Jolene. W Hollywood jest od 7 lat, a już wielu może pozazdrościć jej niezwykłej kariery, pełnej różnorodnych ról. Oto najlepsze filmy Jessiki Chastain!

10. Panna Julia

Jessica Chastain

Panna Julia

Irlandia. Noc świętojańska. 1880 rok. Panna Julia (Chastain) i jej kamerdyner John (Colin Farrell) rozpoczynają niebezpieczną grę. Próba siły, zamiana ról i walka o dominację. Jessica Chastain tworzy bohaterkę, która jest pewna swojej władzy, ale pożądanie pozbawia ją racjonalnego rozumowania. Skacze od potęgi do uległości, upokarza i jest upokarzana, chłodnego wyważenie do histerycznego pragnienia. Panna Julia składa się z przeciwności, które wymykają się kontroli. I choć film nie jest do końca udany, postaci, jakie stworzyli Chastain i Farrell zasługują na uwagę.

9. Zniknięcie Eleonor Rigby

Jessica Chastain

Zaginięcie Eleonor Rigby

Ciekawy projekt Neda Bensona, który na podstawie jednej opowieści stworzył trzy filmy. Na losy małżeństwa Rigby patrzymy z perspektywy: Eleonor (Jessica Chastain), Conora (James McAvoy) i finalnie ich obojga. To historia pełna tajemnicy, w której powoli odkrywamy poszczególne elementy, by dowiedzieć się, dlaczego Eleonor zniknęła – odeszła od swojego męża i postanowiła rozpocząć swoje życie od nowa. Chastain jest tutaj wyważona i niezwykle skupiona. Jej rola opiera się na niuansach i drobnych gestach, które stanowią tropy na drodze do odkrycia jej myśli i uczuć.

8. Azyl

Jessica Chastain

Azyl

Antonina Żabińska (Chastain) podczas II wojny światowej uratowała dziesiątki Żydów, ukrywając ich w warszawskim zoo. Przygotowując się do tej roli, Jessica przyjechała do Polski. Zwiedziła Warszawę, Kraków i Oświęcim. Nauczyła się kilku słów po polsku i zagrała z polskim akcentem (nie zawsze idealnym). Jej Antonina jest ucieleśnieniem kobiecości i delikatności, choć nie wpisuje się w schemat niepozornej kobietki – Żabińska potrafi postawić na swoim i zaryzykować życiem, by ratować innych. Niesamowity portret cichej bohaterki.

7. Woman Walks Ahead

Jessica Chastain

Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead to portret Catherine Weldon – malarki, która samotnie wyruszyła do Dakoty, by namalować portret Siedzącego Byka. Zjawia się w miejscu, gdzie nie jest mile widziana, a do tego wpada w sam środek walk o ziemię. Indianie są prześladowani przez białych, ukrywają się w górach, ale nie zamierzają za darmo oddać swojego terytorium. Catherine musi odnaleźć się w społeczności zdominowanej przez mężczyzn i przekonać do siebie najważniejszego z Indian. Wychowana w bezpiecznym domu, z dala od natury stawia swoje pierwsze kroki w dzikim środowisku. Chastain jest bezkompromisowa i silna, a przy tym niezwykle kobieca. Nie wpada w sidła grania delikatnej kobietki, którą ma się zaopiekować silny mężczyzna.

6. Interstellar

Jessica Chastain

Interstellar

U Christophera Nolana zagrała niezależną i silną kobietę – naukowca. Murphy jako mała dziewczynka straciła ojca, dlatego w dorosłym życiu chce kontynuować jego misję. Zostaje fizyczką, która zajmuje się naukową teorią opracowaną przez fizyka z Caltech Kipa Thorne’a.

Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

Leave a Reply