Netflix to przede wszystkim seriale. Długie godziny oglądania, odcinek za odcinkiem i godzinne dyskusje o poziomie kolejnych produkcji prezentowanych przez platformę. Jednego możemy być pewni: jest z czego wybierać! Każdy znajdzie coś dla siebie: tajemnicze zbrodnie, komiksowi bohaterowie czy komediowy sznyt. Oto propozycje, którym warto się przyjrzeć!

Netflix

The Crown

The Crown / Netflix

The Crown / Netflix

The Crown nie jest serialem, który ogląda się w napięciu, odpalając odcinek za odcinkiem. To wyważona produkcja, pełna brytyjskiej elegancji i monarszej dystynkcji. Narracyjne supełki nie stanowią zaskoczenia, ale dają dużo radości z odkrywania tajemnic rodziny królewskiej.

The OA

The OA Netflix

THE OA

Siedem lat po zniknięciu z domu młoda kobieta powraca. Ma teraz jednak tajemnicze zdolności i rekrutuje pięcioro nieznajomych do pewnej tajnej misji.

 House of cards

House of cards Netflix

fot. Netflix

Tego serialu chyba nie trzeba nikomu przestawiać. Flagowa pozycja Netflixa. Domek z kart. Polityczne zagrywki. Mocny scenariusz i fenomenalne aktorstwo.

House of Cards rozsławiło Netfliksa na całym świecie i stało się flagową produkcją tej platformy. I wciąż nie opuszcza gardy. Z mrocznym klimatem, piekielnie dobrze dopieszczonymi kadrami i dbałością o szczegóły potrafi skutecznie przyciągać uwagę. Twórcy serialu serwują od czasu do czasu małe smaczki, które oddziałują nie tylko obrazem, ale metaforycznym przesłaniem.

Marvel: The Defenders 

Marvel’s The Defenders

W serialu Marvel: The Defenders spotykają się Daredevil, czyli Matt Murdock (Charlie Cox), Jessica Jones (Krysten Ritter), Luke Cage (Mike Colter) oraz Iron Fist, czyli Danny Rand (Finn Jones) — czworo wyjątkowych bohaterów, których łączy wspólny cel, jakim jest obrona Nowego Jorku. To opowieść o samotnikach trapionych własnymi problemami, którzy w końcu postanawiają przyjąć do wiadomości, że wspólnie stają się silniejsi.

Mindhunter

MINDHUNTER

To opowieść, która rozpala wyobraźnię. Fascynuje nas to, co złe i niewytłumaczalne. Seryjni mordercy niosą w sobie tajemnicę, a w Ameryce stają się celebrytami. Gwiazdy ekranu, dzięki którym chcemy zapędzić się w mroczne rejony ludzkiej duszy. W Mindhunter dwóch agentów FBI rozwiązuje sprawy kryminalne przy pomocy seryjnych morderców.

Narcos

Narcos

Narcos

O trzecim sezonie:

W tym sezonie Narcos mamy do czynienia z niezwykle rozbudowaną korupcją i obrazową brutalnością, ale przede wszystkim dokumentalną formą wykonania. Fabuła miesza się z materiałami archiwalnymi, dzięki czemu rośnie w nas świadomość, że część rzeczy przedstawianych na małym ekranie wydarzyła się naprawdę. Zabójcza rodzina, w której liczy się tylko biznes i przetrwanie. Narcos wciąż trzyma w napięciu i pozostaje na niezwykle wysokim poziomie.

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply