Szukacie opowieści, które rozgrywają się w kosmosie? Na ten temat powstało wiele produkcji. Poznajcie najlepsze seriale o kosmosie, które znajdziecie na Netfliksie.

Siły kosmiczne

SPACE FORCE (L TO R) STEVE CARELL as GENERAL MARK R. NAIRD in episode 110 of SPACE FORCE Cr. AARON EPSTEIN/NETFLIX © 2020

Mark R. Naird (Steve Carell) to zasłużony pilot i generał najwyższego stopnia marzący o objęciu dowodzenia nad Siłami Powietrznymi USA. Ku swojemu zaskoczeniu ma jednak stanąć na czele nowo utworzonego szóstego rodzaju armii, czyli Sił Kosmicznych. Choć Mark jest do tego pomysłu nastawiony dosyć sceptycznie, razem z rodziną przeprowadza się do odległej bazy w Kolorado. Tam razem z ekipą barwnych naukowców i astronautów podejmuje się zadań zlecanych przez Biały Dom, takich jak szybkie (ponowne) lądowanie na Księżycu czy uzyskanie całkowitej dominacji w przestrzeni kosmicznej. 

Zagubieni w kosmosie

Zagubieni w kosmosie
LOST IN SPACE

Robinsonowie to rodzina z problemami. Ojciec wojskowy (Toby Stephens) nie potrafi się odnaleźć w familijnych strukturach, gdzie Maureen (Molly Parker) bezwarunkowo przejmuje dowodzenie. Jednak wraz z nią i trójką dzieci znajduje się w statku kosmicznym, by przenieść się na Alpha Centuri, gdzie będą mogli wspólnie stawiać czoła nowym wyzwaniom. Nie jest im jednak dane bezpiecznie dotrzeć do przyszłego domu. Po niewytłumaczalnej katastrofie promu lądują na nieznanej planecie, gdzie każdy z nich będzie się musiał zmierzyć ze swoimi lękami: czy to ze zbytnią pychą, czy niewiarą we własne umiejętności.

O ile fabuła opiera się na dość prostych założeniach, całość nie trąci myszką i staje się sympatyczną rozrywką. Zagubieni w kosmosie nie są niczym przełomowym, ale potrafią intrygować, rozczulać i trzymać w napięciu. Szczególnie, że na nieznanej planecie czai się wiele niebezpiecznych niespodzianek, z którymi trzeba stanąć do walki.

Mars

Jest rok 2033 i pierwsza załogowa wyprawa na Marsa staje się rzeczywistością. Podczas gdy zegar odlicza ostatnie 90 sekund do lądowania, astronauci przeżywają emocjonujące chwile przed postawieniem pierwszego kroku na Czerwonej Planecie. Pomimo profesjonalnego treningu i dostępnej wiedzy, załoga Daedalusa musi otrzeć się o skraj ludzkich możliwości, by stawić czoła wyzwaniom pierwszej kolonii na Marsie. Osadzona zarówno w teraźniejszości jak i przyszłości, globalna miniseria MARS, łączy elementy filmu fabularnego oraz dokumentu przedstawionego poprzez serię wywiadów ze współczesnymi znawcami nauki, techniki i kosmosu, dzięki którym aktualna misja na Marsa będzie miała szansę powodzenia.

Rozłąka

AWAY (L to R) HILARY SWANK as EMMA GREEN, in episode 101 of AWAY. Cr. DIYAH PERA/NETFLIX © 2020

Producent wykonawczy Jason Katims przedstawia serial Netflix „Rozłąka” — nakręcony z rozmachem wzruszający dramat o nadziei, człowieczeństwie i poświęceniach, jakie trzeba ponieść, by osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe. Amerykańska astronautka Emma Green (Hilary Swank) dołącza do niebezpiecznej wyprawy na Marsa jako dowódca międzynarodowej załogi. Na Ziemi zostawia męża (Josh Charles) i nastoletnią córkę (Talitha Bateman), którzy akurat bardzo jej potrzebują. Podróż w kosmos staje się coraz bardziej wymagająca, a relacje między członkami załogi i ich rodzinami — coraz bardziej skomplikowane. „Rozłąka” to opowieść o tym, że czasami, aby sięgnąć gwiazd, trzeba zapomnieć o życiu. Twórcą serialu jest Andrew Hinderaker, zaś funkcje producentów wykonawczych pełnią showrunnerka Jessica Goldberg, Jason Katims, Matt Reeves, Andrew Hinderaker, Edward Zwick, Hilary Swank, Adam Kassan i Jeni Mulein.

Premiera 14 września

Star Trek: Discovery

Pictured: Jason Isaacs as Captain Gabriel Lorca. STAR TREK: DISCOVERY coming to CBS All Access. Photo Cr: Jan Thijs © 2017 CBS Interactive. All Rights Reserved.

Po stuleciu spokoju wybucha wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a jednoczącym się Imperium Klingońskim. Historię oglądamy z perspektywy byłej pierwszej oficer, Michael Burnham, która bierze udział w tworzeniu tajnej broni, mającej pomóc Federacji pokonać Imperium Klingonów.

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply