Ponad 1500 złożonych eksplikacji z 20 krajów, 54 członków jury ze świata filmu i reklamy oraz wielogodzinne obrady, które w ostatnich dniach odbywały się online. Znamy finalistów 7. edycji konkursu Papaya Young Directors!


Papaya Young Directors – finaliści i zmiana harmonogramu


Podczas tegorocznej odsłony konkursu powstanie rekordowa liczba 23 filmów: 14 w kategorii Branded Stories, 3 w Music Stories i 6 w debiutującej kategorii – Instagram Stories. Spoty zrealizują zespoły z Polski, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Ukrainy.

Twórcy ruszą na plan w czerwcu – w świetle aktualnych wydarzeń zespół Papaya Young Directors zmienił regulamin konkursu w zakresie jego harmonogramu – finaliści będą mieli dłuższy czas na realizację filmów. Finał planowany na 30 maja przeniesiono na jesień 2020.Bezpieczeństwo i zdrowie naszych finalistów jest dla nas bardzo ważne. Aby jednocześnie zapewnić im szansę na wyprodukowanie jakościowych filmów oraz uzyskanie odpowiedniego wsparcia produkcyjnego, wydłużyliśmy czas realizacji konkursowych filmów. Wykorzystamy te dodatkowe miesiące na konsultacje i sesje mentorskie dla naszych reżyserów, tak aby poświęcić ten czas na rozwój projektów. – Kacper Sawicki, executive producer Papaya Films oraz pomysłodawca konkursu Papaya Young Directors.

W ciągu najbliższych miesięcy na stronie www.papayayoungdirectors.com pojawią się liczne artykuły pomocnicze i edukacyjne dla twórców, uniwersalne treści przedstawiające kulisy pracy na planie oraz materiały partnerów głównych.


Finaliści 7. edycji konkursu PYD – lista tutaj.


informacja prasowa

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Nie można przejść obojętnie obok charyzmatycznego Toniego Servillo. Włoski aktor od lat podbija...

7 listopada we Wrocławiu startuje 14. American Film Festival. W stolicy Dolnego Śląska będzie...

Wielkim krokami zbliża się kolejna edycja festiwalu Nowe Horyzonty. Prawdziwa uczta dla...

Leave a Reply