Igrzyska czas zacząć. Kendall (Jeremy Strong) spuścił na rodzinny biznes prawdziwą bombę, ujawniając skrywane przez lata nadużycia. Rozpętało się medialne piekło, a Logan (Brian Cox) musi znaleźć sposób, by ugasić pożar, zatrzymać udziałowców i nie pogrążyć firmy. Sezon 3 Sukcesji zaczyna się od wielkiego sztormu i wielu pytań. Kto z rodziny Royów stanie po stronie ojca, a kto wybierze krnąbrnego syna?

A photo from the production of “Succession” in White Plains, N.Y., on Sunday, May 16, 2021. Photo: David M. Russell/HBO ©2020 HBO. All Rights Reserved

Hit HBO powrócił po dłuższej przerwie i jest jeszcze bardziej wciągający, przerażający i pełen rodzinnych machinacji. Po 7 odcinkach (dostępnych dla recenzentów) jedno jest pewne – w tej wojnie nie będzie zwycięzców. Sukcesja pokazuje nam świat bogatych ludzi, którzy żyją w swojej bańce w oderwaniu od rzeczywistości przeciętnego człowieka. Walke nie toczy się o bycie przyzwoitym, ale o utrzymanie pozycji i wywalczenie uwagi, szacunku i miłości Logana. Każdy robi, co może by uratować tonący okręt, rozważając kolejne ruchy na szachownicy życia.

Przeczytaj także: Mare of Easttown

Kendall wchodzi w ten sezon jako szalony zbawca i wizjoner, gotowy dać nowe otwarcie firmie Waystar RoyCo. Niesiony na fali adrenaliny i dobrej prasy roztacza szalone wizje przejęcia rodzinnego biznesu, upajając się problemami ojca. Gnębiony przez lata znalazł sposób na swoje pięć minut, ale z czasem zaczynamy dostrzegać, że rodzinny rewolucjonista zaczyna zjadać swój własny ogon. Ciekawie patrzy się na jego intelektualny sprint i oderwanie od rzeczywistości. Głosząc hasła o upadku patriarchatu i nowym początku, staje się ich zaprzeczeniem. Osamotniony w swojej walce liczy na sojuszników, ale zawieranie nowych układów nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. W końcu w rodzinie Royów zyski zawsze muszą przeważać podejmowane ryzyko. 

A photo from the production of “Succession” in White Plains, N.Y., on Wednesday, Nov. 18, 2020. Photo: David M. Russell/HBO ©2020 HBO. All Rights Reserved

Drugim wielkim graczem w tej wojnie jest nestor rodu. Logan nie podda się bez walki, a przy okazji doskonale rozgrywa swoje dzieci. Brian Cox jest wyśmienity w tej roli. Odkrywa przed nami nowe karty. O ile znaliśmy jego dobre, jak i przerażające oblicze, tu zamienia się w prawdziwą bestię. Kalkuluje, przygląda się i zawsze jest o trzy kroki przed pozostałymi. Nie jesteśmy w stanie odgadnąć, co dzieje się w jego głowie. Jednak oprócz tyranicznych zapędów i ojcowskiej surowości pojawiają się słabość i delikatność. Logan nie jest w szczytowej formie, a problemy zdrowotne dają o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie.

Przeczytaj także: Od nowa

Pokręcone relacje rodzeństwa zostaję świetnie przedstawione. Walka Romana (Kieran Culkin), Shiv (Sarah Snook) i Connora (Alan Ruck) o względy tatusia przybiera na sile, jawiąc się obserwatorom jako przerażająca wersja syndromu sztokholmskiego. Wieczna rywalizacja, ukrywanie prawdziwych intencji i rozgrywanie własnych emocji zostaje doprowadzone do maestrii. Może się tylko zastanawiać, kiedy runie ta fasada przesadnej zaradności i emocjonalnego wycofania. Jedno jest pewne – patrzymy na dysfunkcyjną rodzinę, w której władza ma największą wartość. 

HBO Succession S3 06.11.21 Italy S3 Ep 1 – – 12 – Ext Small Croatian airport, Logan sends Shiv, Roman, Gerrie to New York on one plane, the rest of the team go to Sarajevo Kriti Fitts – Publicist kristi.fitts@warnermedia.com Succession S2 | Sourdough Productions, LLC Silvercup Studios East – Annex 53-16 35th St., 4th FloorLong Island City, NY 11101 Office: 718-906-3332

W trzecim sezonie trwa wojna podjazdowa. Zmieniają się sojusze i taktyka, nieczyste zagrywki są na porządku dziennym. Wszyscy wymierzają sobie ciosy i sprawiają ból. Royowie ranią się, jak nigdy wcześniej, ale też otrząsają się dość szybko po wszelkich potknięciach na wyboistej drodze ku osiągnięciu własnego szczęścia. Sukcesja wciąż jest zabawna, cyniczna i świetnie zagrana. Jesse Armstrong pisze jedne z najciekawszych i najbardziej mięsistych dialogów we współczesnej telewizji, a do tego jest świetnym obserwatorem politycznej rzeczywistości. Szekspirowski dramat, od którego nie można się oderwać. 

Related Posts

Bikini reality cieszą się ogromną popularnością. Wojeryzm króluje w naszym społeczeństwie. Nie...

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Leave a Reply