Igrzyska czas zacząć. Kendall (Jeremy Strong) spuścił na rodzinny biznes prawdziwą bombę, ujawniając skrywane przez lata nadużycia. Rozpętało się medialne piekło, a Logan (Brian Cox) musi znaleźć sposób, by ugasić pożar, zatrzymać udziałowców i nie pogrążyć firmy. Sezon 3 Sukcesji zaczyna się od wielkiego sztormu i wielu pytań. Kto z rodziny Royów stanie po stronie ojca, a kto wybierze krnąbrnego syna?

A photo from the production of “Succession” in White Plains, N.Y., on Sunday, May 16, 2021. Photo: David M. Russell/HBO ©2020 HBO. All Rights Reserved

Hit HBO powrócił po dłuższej przerwie i jest jeszcze bardziej wciągający, przerażający i pełen rodzinnych machinacji. Po 7 odcinkach (dostępnych dla recenzentów) jedno jest pewne – w tej wojnie nie będzie zwycięzców. Sukcesja pokazuje nam świat bogatych ludzi, którzy żyją w swojej bańce w oderwaniu od rzeczywistości przeciętnego człowieka. Walke nie toczy się o bycie przyzwoitym, ale o utrzymanie pozycji i wywalczenie uwagi, szacunku i miłości Logana. Każdy robi, co może by uratować tonący okręt, rozważając kolejne ruchy na szachownicy życia.

Przeczytaj także: Mare of Easttown

Kendall wchodzi w ten sezon jako szalony zbawca i wizjoner, gotowy dać nowe otwarcie firmie Waystar RoyCo. Niesiony na fali adrenaliny i dobrej prasy roztacza szalone wizje przejęcia rodzinnego biznesu, upajając się problemami ojca. Gnębiony przez lata znalazł sposób na swoje pięć minut, ale z czasem zaczynamy dostrzegać, że rodzinny rewolucjonista zaczyna zjadać swój własny ogon. Ciekawie patrzy się na jego intelektualny sprint i oderwanie od rzeczywistości. Głosząc hasła o upadku patriarchatu i nowym początku, staje się ich zaprzeczeniem. Osamotniony w swojej walce liczy na sojuszników, ale zawieranie nowych układów nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. W końcu w rodzinie Royów zyski zawsze muszą przeważać podejmowane ryzyko. 

A photo from the production of “Succession” in White Plains, N.Y., on Wednesday, Nov. 18, 2020. Photo: David M. Russell/HBO ©2020 HBO. All Rights Reserved

Drugim wielkim graczem w tej wojnie jest nestor rodu. Logan nie podda się bez walki, a przy okazji doskonale rozgrywa swoje dzieci. Brian Cox jest wyśmienity w tej roli. Odkrywa przed nami nowe karty. O ile znaliśmy jego dobre, jak i przerażające oblicze, tu zamienia się w prawdziwą bestię. Kalkuluje, przygląda się i zawsze jest o trzy kroki przed pozostałymi. Nie jesteśmy w stanie odgadnąć, co dzieje się w jego głowie. Jednak oprócz tyranicznych zapędów i ojcowskiej surowości pojawiają się słabość i delikatność. Logan nie jest w szczytowej formie, a problemy zdrowotne dają o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie.

Przeczytaj także: Od nowa

Pokręcone relacje rodzeństwa zostaję świetnie przedstawione. Walka Romana (Kieran Culkin), Shiv (Sarah Snook) i Connora (Alan Ruck) o względy tatusia przybiera na sile, jawiąc się obserwatorom jako przerażająca wersja syndromu sztokholmskiego. Wieczna rywalizacja, ukrywanie prawdziwych intencji i rozgrywanie własnych emocji zostaje doprowadzone do maestrii. Może się tylko zastanawiać, kiedy runie ta fasada przesadnej zaradności i emocjonalnego wycofania. Jedno jest pewne – patrzymy na dysfunkcyjną rodzinę, w której władza ma największą wartość. 

HBO Succession S3 06.11.21 Italy S3 Ep 1 – – 12 – Ext Small Croatian airport, Logan sends Shiv, Roman, Gerrie to New York on one plane, the rest of the team go to Sarajevo Kriti Fitts – Publicist kristi.fitts@warnermedia.com Succession S2 | Sourdough Productions, LLC Silvercup Studios East – Annex 53-16 35th St., 4th FloorLong Island City, NY 11101 Office: 718-906-3332

W trzecim sezonie trwa wojna podjazdowa. Zmieniają się sojusze i taktyka, nieczyste zagrywki są na porządku dziennym. Wszyscy wymierzają sobie ciosy i sprawiają ból. Royowie ranią się, jak nigdy wcześniej, ale też otrząsają się dość szybko po wszelkich potknięciach na wyboistej drodze ku osiągnięciu własnego szczęścia. Sukcesja wciąż jest zabawna, cyniczna i świetnie zagrana. Jesse Armstrong pisze jedne z najciekawszych i najbardziej mięsistych dialogów we współczesnej telewizji, a do tego jest świetnym obserwatorem politycznej rzeczywistości. Szekspirowski dramat, od którego nie można się oderwać. 

Related Posts

Rodzinne zawirowania. Niewyjawione tajemnice. Niedopowiedzenia, które budują ciszę między...

Miłość ojcowska bywa trudna. Często niewyrażona, niewypowiedziana i zawieszona gdzieś w powietrzu....

Poszukiwanie prawdy to praca dwadzieścia cztery godziny na dobę. Skrupulatne przeglądanie dowodów,...

Leave a Reply