Ostatnia miłość na Ziemi

Świat ogarnia tajemnicza choroba, w wyniku której ludzie tracą jeden ze swoich zmysłów. Susan (Eva Green) jest epidemiologiem z Glasgow, która na prośbę swojego kolegi bada sprawę niedawno zwolnionego ze szpitala człowieka, który stracił węch. W całej zachodniej Europie pojawia się wiele podobnych przypadków. Wstępne badania wykluczają jednak istnienie wirusa. Niedługo sama Susan traci powonienie. W międzyczasie spotyka Michaela (Ewan McGregor), szefa kuchni w restauracji znajdującej się nieopodal jej mieszkania. Mężczyzna jest nią otwarcie zainteresowany, mimo że jego poprzedni związek szybko się zakończył. Ona zachowuje ostrożność, gdyż nie ma najlepszych doświadczeń z mężczyznami. Gdy jednak coraz więcej ludzi zaczyna tracić najpierw smak, a później słuch, oboje zaczynają się skupiać na losach populacji, która staje przed widmem nieuchronnej utraty dwóch pozostałych zmysłów: dotyku i wzroku.

28 dni później

Śmiertelnie niebezpieczny wirus wymyka się spod kontroli. Przenoszony poprzez krew powoduje u zainfekowanych morderczą agresję. W ciągu 28 dni kraj opanowuje epidemia, a nieliczni pozostali przy życiu za wszelką cenę starają się przerwać rozprzestrzenianie wirusa i ocalić przyszłość. Nie zdają sobie sprawy, że śmiertelny wirus nie jest jedynym grożącym im niebezpieczeństwem.

Miasto ślepców

Thriller o tajemniczej epidemii ślepoty, która dotknęła ludzkość, powstał na podstawie powieści noblisty Jose Saramago. W niewyjaśnionych okolicznościach mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. Nagła choroba rozprzestrzenia się z taką prędkością, że wkrótce porzucone zostają wszelkie próby znalezienia lekarstwa, gdyż każdy kontakt z zarażonym powoduje utratę wzroku. Wśród ludzi wybucha panika. Władze są coraz bardziej bezradne, w obliczu szerzącej się epidemii decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i poddać ich kwarantannie. Wraz z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów dramatycznie pogarsza się ich sytuacja. Stopniowo wyczerpują się zapasy jedzenia, zaczyna się walka o władzę. Jeden ze zbuntowanych pacjentów (Gael Garcia Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności stając się samozwańczym przywódcą jednej z grup. Do szpitala trafia także kobieta (Julianne Moore), która pozorując utratę wzroku, postanawia towarzyszyć swojemu mężowi.

Epidemia

Mieszkańcy małego miasteczka w Kalifornii nagle zaczynają chorować na „grypę”, która w każdym przypadku kończy się nieuchronną śmiercią. Dr Sam Daniels (z wojskowego instytutu medycznego) odkrywa, że amerykańska armia posiada szczepionkę do zwalczania tego morderczego wirusa, której jednak nie chce użyć. Czy wobec tego mieszkańcy Cedar Creak będą musieli zginąć aby powstrzymać epidemię? 

Contagion – Epidemia strachu

Gdy pojawia się śmiertelny, przenoszony drogą powietrzną wirus, który może zagrozić całej ludzkości, środowisko medyczne na całym świecie próbuje znaleźć szczepionkę i powstrzymać szerzącą się panikę. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli. Naukowcy, wojskowi, Światowa Organizacja Zdrowia i zwykli cywile mobilizują się w poszukiwaniu lekarstwa, zanim będzie za późno. 


Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply