Wielkie potwory poruszają naszą wyobraźnię. Wzbudzają skrajne emocje od fascynacji przez ciekawość aż po strach. Choć wyginęły miliony lat temu, na dobre zagościły w nasze kulturze i przeniknęły do kina. Od premiery „Parku Jurajskiego” w reżyserii Stevena Spielberga minęło 25 lat, a zainteresowanie ogromnymi jaszczurkami nie słabnie. Na duże ekrany wkroczyła kolejna odsłona jurajskiego świata „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Ponownie rozegra się walka o przetrwanie dinozaurów i człowieka zagubionego w obliczu dzikiej natury. Z tej okazji przypominamy 5 najciekawszych produkcji o tych gigantach.

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Upadłe królestwo

Trylogia Park Jurajski

Park Jurajski

Park Jurajski

Kino prawdziwej przygody spod znaku Stevena Spielberga musiało otworzyć tę filmową stawkę! „Park Jurajski” powstał na podstawie dwóch powieści Michaela Crichtona o tym samym tytule. Opowiada o milionerze, który zakupił wyspę, na której od podstaw – dzięki najnowszej technologii – stworzył park pełen dinozaurów. Miejsce zaplanowane jako atrakcja turystyczna powinna przejść szereg testów odnośnie bezpieczeństwa. Wkrótce okazuje się, że sprowadzeni technicy muszą poradzić sobie z nie lada kłopotami i przyznać rację, że dzikiej natury nie da się w pełni poskromić…Jurrasic World

Jurrasic World

Jurrasic World

Minęły 22 lata powstania Parku Jurajskiego. Ludzie przyzwyczaili się do obecności dinozaurów i jego popularność zaczyna słabnąć. Trzeba podjąć jakieś działania, by przyciągnąć uwagę turystów. W „Jurassic World” naukowcy dokonują przełomu i powstaje nowy rodzaj dinozaura. Wkrótce zmodyfikowana kreatura wymyka się spod kontroli. Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) muszą przywrócić porządek.

Godzilla

Godzilla

Godzilla

„Godzilla” jest ogromnym i zmutowanym gadem, który powstał w wyniku eksperymentu. Wkrótce potwór atakuje japoński statek na Pacyfiku. A ludzie zostają zmuszeni do rozwikłania zagadki, czym jest tajemniczy zwierz i jak wielkie stanowi zagrożenie. Sytuacja staje się skomplikowana, kiedy w Nowym Jorku pojawia się potwór nazywany Godzillą i zaczyna siać zniszczenia na Manhattanie. Pomimo tego że fabuła nie wywołuje okrzyków zachwytu, trzeba przyznać, że Roland Emmerich potrafi przygotować prawdziwe widowisko.

Wędrówki z dinozaurami

Wędrówki z dinozaurami

Wędrówki z dinozaurami

Ten film dokumentalny powstał na fali popularności „Parku Jurajskiego”. BBC chciało zainteresować dzieciaki przeszłością naszej planety, przenosząc się w czasie o 220 milionów lat. W produkcję zostali zaangażowani naukowcy oraz specjaliści w animacji komputerowej i animatronice. „Wędrówki z dinozaurami” przedstawiają życie gadów, walki i polowania w niezwykle realistycznie zbudowanym środowisku. Wizualna precyzja w dość banalnej fabule opowiadanej głosem Kennetha Branagha może wywołać niemały zachwyt.

Dobry Dinozaur

Dobry Dinozaur

Dobry Dinozaur

Dobrą odmianą po mrocznych wizjach świata pochłoniętego przez destrukcyjną siłę dinozaurów jest ciepła i przyjemna animacja. „Dobry dinozaur” przedstawia rzeczywistość, w której wielka asteroida nie uderzyła w naszą planetę. Ziemię wciąż zamieszkują gigantyczne jaszczurki, a jedną z nich jest przesympatyczny Apatozaur Arlo. Podczas okropnej burzy zostaje rozdzielony od swojej rodziny. Kiedy próbuje znaleźć drogę do domu, poznaje uroczego jaskiniowca. To będzie początek pięknej przyjaźni!Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

Leave a Reply