Twórcy filmowi wielokrotnie wykorzystywali przestrzeń łazienki do zaprezentowania różnych kontekstów. Możemy oglądać zbrodnie pod prysznicem, melancholijne rozmyślania czy seksualne uniesienia. Oto top 7 scen w łazienkach.

psycho shower janet leigh

Miejsce 7

Lśnienie, reż. Stanley Kubrick

Po tej scenie z dużą ostrożnością będziemy podchodzić do swawolnego poczynania w łazience. Jack (Jack Nicholson) widzi piękną, nagą kobietę, ale to wszystko okazuje się złudzeniem. Wytworem chorej wyobraźni.

Miejsce 6

Co kryje prawda, reż. Robert Zemeckis

Małżeństwo w kryzysie? To nie będzie romantyczne zbliżenie dwojga ludzi. Mąż obezwładnia żonę, zostawia ją w wannie, do której nieprzerwanie leci woda. Rozgrywa się dramatyczna walka z czasem!

Miejsce 5

Pitch Perfect, reż. Jason Moore

Kto z Was nie śpiewał kiedyś pod prysznicem? Zdarza się to niemal każdemu. Doskonała akustyka, chwila samotności i zaczynamy się czuć jak gwiazdy estrady. To w łazience Anna Kendrick odkrywa swój prawdziwy talent.

Miejsce 4

Zaginiona dziewczyna, reż. David Fincher

Szum wody spod prysznica pozwala Amy być całkowicie szczerą ze swoim mężem. To jedna z kluczowych scen tego fantastycznego thrillera.

https://www.youtube.com/watch?v=pV3I3GrWM18

Miejsce 3

Casino Royale, reż. Martin Campbell

Jedna z najbardziej wzruszających scen, w której James Bond odrzuca powłokę twardziela i staje się naprawdę wrażliwym facetem.

Miejsce 2

American Psycho, reż. Marry Haron

Dzienna rutyna Patricka Batemana zachwyca i przeraża precyzją oraz wtórnością wykonania. Mimo wszystko można podziwiać Christiana Bale’a pod prysznicem.

Miejsce 1

Psychoza, reż. Alfred Hitchcock

To zdecydowanie najbardziej znana scena, która rozgrywa się pod prysznicem. Mistrzostwo wykonania. Budowanie napięcia i muzyka, która wywołuje dreszcz strachu sprawiają, że „Psychoza” wciąż jest najlepszym dreszczowcem wszech czasów.

 

 

Related Posts

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Końcówka roku to czas podsumowań. Z przyjemnością przeglądam listy produkcji, które udało mi się...

Leave a Reply