Twórcy filmowi wielokrotnie wykorzystywali przestrzeń łazienki do zaprezentowania różnych kontekstów. Możemy oglądać zbrodnie pod prysznicem, melancholijne rozmyślania czy seksualne uniesienia. Oto top 7 scen w łazienkach.

psycho shower janet leigh

Miejsce 7

Lśnienie, reż. Stanley Kubrick

Po tej scenie z dużą ostrożnością będziemy podchodzić do swawolnego poczynania w łazience. Jack (Jack Nicholson) widzi piękną, nagą kobietę, ale to wszystko okazuje się złudzeniem. Wytworem chorej wyobraźni.

Miejsce 6

Co kryje prawda, reż. Robert Zemeckis

Małżeństwo w kryzysie? To nie będzie romantyczne zbliżenie dwojga ludzi. Mąż obezwładnia żonę, zostawia ją w wannie, do której nieprzerwanie leci woda. Rozgrywa się dramatyczna walka z czasem!

Miejsce 5

Pitch Perfect, reż. Jason Moore

Kto z Was nie śpiewał kiedyś pod prysznicem? Zdarza się to niemal każdemu. Doskonała akustyka, chwila samotności i zaczynamy się czuć jak gwiazdy estrady. To w łazience Anna Kendrick odkrywa swój prawdziwy talent.

Miejsce 4

Zaginiona dziewczyna, reż. David Fincher

Szum wody spod prysznica pozwala Amy być całkowicie szczerą ze swoim mężem. To jedna z kluczowych scen tego fantastycznego thrillera.

https://www.youtube.com/watch?v=pV3I3GrWM18

Miejsce 3

Casino Royale, reż. Martin Campbell

Jedna z najbardziej wzruszających scen, w której James Bond odrzuca powłokę twardziela i staje się naprawdę wrażliwym facetem.

Miejsce 2

American Psycho, reż. Marry Haron

Dzienna rutyna Patricka Batemana zachwyca i przeraża precyzją oraz wtórnością wykonania. Mimo wszystko można podziwiać Christiana Bale’a pod prysznicem.

Miejsce 1

Psychoza, reż. Alfred Hitchcock

To zdecydowanie najbardziej znana scena, która rozgrywa się pod prysznicem. Mistrzostwo wykonania. Budowanie napięcia i muzyka, która wywołuje dreszcz strachu sprawiają, że „Psychoza” wciąż jest najlepszym dreszczowcem wszech czasów.

 

 

Related Posts

Wielkim krokami zbliża się kolejna edycja festiwalu Nowe Horyzonty. Prawdziwa uczta dla...

27 czerwca rozpocznie się Tofifest. 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toruniu. To doskonała...

Sundance Film Festival 2023 dobiegł końca. To był intensywny czas. Choć po raz pierwszy miałam...

Leave a Reply