– daję 7 łapek!

Chłód skandynawskich thrillerów przeplatany francuską namiętnością. Po chwilowej dezorientacji całkowicie zatapiamy się w akcję, bo dramat obyczajowy przeistacza się w pełnokrwisty thriller.

Kadr z filmu „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

Joseph (Damien Bonnard) samotnie prowadzi gospodarstwo. Wciąż nie może dojść do siebie po śmierci matki. Alice (Laure Calamy) chciałaby ofiarować mu ciepło i zainteresowanie, którymi jednak on nie ma zamiaru jej odpłacić. Michel (Denis Ménochet) po uszy zakochuje się w ślicznotce poznanej przez internet. Marion (Nadia Tereszkiewicz) nawiązuje romans z dużo starszą Evelyne (Valeria Bruni Tedeschi). Armand (Guy Roger ‚Bibisse’ N’Drin) walczy o uwagę utrzymanki bogatego obcokrajowca.

Czy „Tylko zwierzęta nie błądzą” to romans? O nie! Więcej niż miłości i czułości zobaczymy przemocy i śmierci.

Kadr z filmu „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

Poznajemy kilka z pozoru niezależnych względem siebie historii. Para kochanków, gasnące małżeństwo, grupa cyberprzestępców – przeskakujemy pomiędzy Francją i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Z biegiem czasu okazuje się, że bohaterowie mają ze sobą wspólnego o wiele więcej niż myśleliśmy, a nawet niż oni sami mogliby się spodziewać.

Puzzle łączą się w przejrzysty obraz, a układanka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale też prowokuje do refleksji. Film porusza kilka problemów współczesnego świata – od zagadnień społecznych, obyczajowych, po ekonomiczne i polityczne.

Kadr z filmu „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

W końcu: czy rzeczą ludzką jest błądzić? Czy można oszaleć z miłości? Zezwierzęcenie znajduje usprawiedliwienie, jeśli zostało sprowokowane przez osobę trzecią? Jak ludzkie sumienie ma poradzić sobie z nieodwracalnymi w skutkach błędami? Tylko zwierzęta nie błądzą…


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Pokładałam duże nadzieje w Kobiecie w oknie. Zacna obsada, Joe Wright za sterami i scenariusz na...

Pamięć może być darem, ale też przekleństwem – to dość banalne stwierdzenie, ale idealnie...

 – daję 7 łapek! O tej części historii XX wieku nie uczą w polskich szkołach, a Hollywood nie kręci...

Leave a Reply