– daję 7 łapek!

Chłód skandynawskich thrillerów przeplatany francuską namiętnością. Po chwilowej dezorientacji całkowicie zatapiamy się w akcję, bo dramat obyczajowy przeistacza się w pełnokrwisty thriller.

Kadr z filmu „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

Joseph (Damien Bonnard) samotnie prowadzi gospodarstwo. Wciąż nie może dojść do siebie po śmierci matki. Alice (Laure Calamy) chciałaby ofiarować mu ciepło i zainteresowanie, którymi jednak on nie ma zamiaru jej odpłacić. Michel (Denis Ménochet) po uszy zakochuje się w ślicznotce poznanej przez internet. Marion (Nadia Tereszkiewicz) nawiązuje romans z dużo starszą Evelyne (Valeria Bruni Tedeschi). Armand (Guy Roger 'Bibisse’ N’Drin) walczy o uwagę utrzymanki bogatego obcokrajowca.

Czy „Tylko zwierzęta nie błądzą” to romans? O nie! Więcej niż miłości i czułości zobaczymy przemocy i śmierci.

Kadr z filmu „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

Poznajemy kilka z pozoru niezależnych względem siebie historii. Para kochanków, gasnące małżeństwo, grupa cyberprzestępców – przeskakujemy pomiędzy Francją i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Z biegiem czasu okazuje się, że bohaterowie mają ze sobą wspólnego o wiele więcej niż myśleliśmy, a nawet niż oni sami mogliby się spodziewać.

Puzzle łączą się w przejrzysty obraz, a układanka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale też prowokuje do refleksji. Film porusza kilka problemów współczesnego świata – od zagadnień społecznych, obyczajowych, po ekonomiczne i polityczne.

Kadr z filmu „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

W końcu: czy rzeczą ludzką jest błądzić? Czy można oszaleć z miłości? Zezwierzęcenie znajduje usprawiedliwienie, jeśli zostało sprowokowane przez osobę trzecią? Jak ludzkie sumienie ma poradzić sobie z nieodwracalnymi w skutkach błędami? Tylko zwierzęta nie błądzą…


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Gangster składa ambitnej prawniczce propozycję nie do odrzucenia. Kobieta wyrusza na misję, która...

Piętno znanego nazwiska może ciążyć, paraliżować, bądź prowokować do działania. Simona Kossak...

Body horror, film kryminalny, thriller i komedia romantyczna mieszczą się w tej opowieści o dwóch...

Leave a Reply