Najpiękniejsze miłosne filmy LGBT w specjalnej, walentynkowej kolekcji

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. To okazja do celebrowania miłości. Dzięki Outfilm możemy zobaczyć różnobarwną miłość bez podziałów czy wykluczeń.

Carol
Carol

Filmy romantyczne, te o pierwszej miłości, komedie, które rozśmieszą Cię do łez, czy klasyki kina LGBT – wszystko to znajdziesz w specjalnie przygotowanej przez Outfilm walentynkowej kolekcji filmowej

Zobacz TUTAJ walentynkową kolekcję filmów LGBT.

Wspomnienia pierwszej miłości – filmy o pierwszej miłości, świeżej, nieśmiałej, wrażliwej, można oglądać w nieskończoność! Dla fanów i fanek takich właśnie historii mamy następujące propozycje:

“Środek świata”

Piękny film ze wspaniałym Louisem Hofmannem, którego znamy z głównej roli w serialu “Dark”.

To ekranizacja wydanej w Polsce pod tym samym tytułem książki Andreasa Steinhöfela – jednej z najpopularniejszych niemieckich powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowiada o losach wrażliwego Phila i jego bliskich – zbuntowanej matki Glass, skrytej siostry Dianne, szalonej przyjaciółki Kat i pięknego, tajemniczego Nicholasa. 

“To tylko przyjaźń”

 Nieśmiały i niepogodzony ze sobą Joris oraz otwarty, korzystający z życia Yad, choć stanowią swoje przeciwieństwo, nie mogą oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu.  Barwna, a przy tym życiowa komedia romantyczna nagrodzona na wielu międzynarodowych festiwalach kina LGBT.

“Lato”

Latem, kiedy nie ma szkoły, nuda staje się nie do zniesienia. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Na swoim motorze i w skórzanej kurtce przyjeżdża Lena i świat Anne staje do góry nogami.

To nie tylko subtelny film o młodzieńczym zauroczeniu i odkrywaniu swoich pragnień. Opowiada też o odwadze bycia innym szczególnie tam, gdzie wszystko wydaje się być takie samo. 

Są takie filmy, które na dobre zapisały się już na kartach kinematografii. Nazywamy je klasykami, kanonicznymi pozycjami, które znać powinien każdy. Są to obrazy niezwykle szczere, poruszające, zapadające na długo w pamięć – to właśnie klasyki kina LGBT. Wśród Outfilmowych propozycji znajdziecie:

“Carol” to jeden z najpiękniejszych współczesnych filmowych romansów, z niezwykle poruszającymi kreacjami aktorskimi wielkich gwiazd: Cate Blanchett i Rooney Mary.  Opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Pozycja obowiązkowa!

“A potem tańczyliśmy” – nominowany do tegorocznej nagrody GLAAD, to poruszająca i niezwykle szczera opowieść o pożądaniu, ambicji i wyzwoleniu. W Cannes otrzymał 15-sto minutową owację na stojąco, podbił serca widzów na całym świecie, a w rodzimej Gruzji – pomimo protestów konserwatywnej części społeczeństwa, bilety na kinowe seanse rozchodziły się w mgnieniu oka.

“Piękny kraj” – w jednej z głównych ról zobaczycie tu odtwórcę księcia Karola z netflixowego serialu “The Crown”, niesamowitego Josha O’Connora. To porównywany do „Tajemnicy Brokeback Mountain”, nagrodzony w Sundance za najlepszą reżyserię, poruszający romans dwóch mężczyzn na dalekiej, angielskiej prowincji. 

Outfilm przygotował również coś specjalnego na randkę z aktywistą/aktywistką – są to zarówno filmy fabularne, jak i dokumenty o walce o prawa osób LGBT. Wśród nich znajdują się m. in. “Dumni i wściekli” – jeden z największych brytyjskich przebojów filmowych ostatnich lat, opowiadający historię budowania sojuszu między grupą aktywistów LGBT, a… brytyjskimi górnikami w połowie lat 80-tych! Znajdziecie tu również “120 uderzeń serca”“Artykuł  osiemnasty” i wiele innych, ciekawych i poruszających pozycji. 

Propozycji filmowych w kolekcji walentynkowej jest tyle, że będziecie mogli oglądać je nie tylko w walentynkowy weekend, ale przez cały kolejny miesiąc. Proponujemy wprawić się w romantyczny nastrój i zacząć już dzisiaj!

źródło: informacja prasowa

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply