Po udanym przeniesieniu na mały ekran powieści Remigiusza Mroza w nieustępliwej Joannie Chyłkce, z niecierpliwością czekałam na kolejny serial spod znaku mrocznych zagadek i silnych kobiecych postaci. Żywioły Saszy na podstawie powieści Katarzyny Bondy w pierwszym odcinku nie do końca wypełniają te oczekiwania. Mam nadzieję, że to tylko wstęp do dobrej opowieści, która jeszcze się rozkręci.

PHOTO: AGNIESZKA K. JUREK/TVN NA PLANIE SERIALU ZYWIOLY SASZY – OGIEN ODC 1 N/Z: MAGDALENA BOCZARSKA, NATALIA WOLSKA

Przeczytaj także: Chyłka

Sasza (Magdalena Boczarska) powraca do Polski po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii. Profilerka z sukcesami musi na nowo zagościć w ojczyźnie i pokonać demony, które niebezpiecznie dyszą za jej plecami. Od razu wiemy, że Załuska zmaga się z bolesną przeszłością, która nie zamierza pozwolić jej o sobie zapomnieć. Nieustraszona i silna Sasza nie ugnie przed nią kolan, ponieważ ma, o co walczyć – 7- letnią córeczkę, dla której chce bezpiecznej i szczęśliwej przyszłości. 

Kilka dni po powrocie Sasza zostaje wysłana do Łodzi, gdzie mają miejsca tajemnicze podpalenia. Policja przyjmuje ją z rezerwą, a ona sama szybko będzie musiała odnaleźć się w nowym środowisku. Wydaje się, że akcja pędzi na złamanie karku. Szybko przechodzimy między wydarzeniami i bez zbędnych dłużyzn znajdujemy się w centrum wydarzeń. Kristoffer Rus w ekspresowym tempie nakreśla wzajemne relacje bohaterów, pokazuje kto jest kim i na kogo ewentualnie trzeba uważać. Szkoda tylko, że w tej całej bieganinie znajduje się sporo luk scenariuszowych i przeskoków. 

PHOTO: AGNIESZKA K. JUREK/TVN NA PLANIE SERIALU ZYWIOLY SASZY – OGIEN ODC 1 N/Z: EWA KONSTANCJA BULHAK, MAGDALENA BOCZARSKA

Przeczytaj także: Motyw

Trzeba jednak przyznać, że Magdalena Boczarska potrafi hipnotyzować. Nie raz pokazywała, że sprawdza się jako urocza uwodzicielka, jak i twardzielka, która nie daje sobie w kaszę dmuchać. Jej Sasza Załuska niesie w sobie bolesne wspomnienia, które musiały ją zahartować. Silna, odważna i zdecydowana wiele skrywa pod powierzchnią. Oczy stają się zwierciadłem jej duszy. 

Żywioły Saszy zapowiadają się ciekawie, ale ciężko wyrokować po pierwszym odcinku. Trzeba przyznać, że udało się zgromadzić imponującą obsadę: Aleksandra Konieczna, Arkadiusz Jakubik czy Andrzej Konopka. Pozostaje nam czekać na to, co wydarzy się dalej. Czy Sasza pokaże pazura i rozkocha w sobie widzów jak Chyłka? Jest spora szansa.

Żywioły Saszy dostępne w player.pl

About the Author
Related Posts

To miało być zwykłe popołudnie. Kolejna godzina terapii, podczas której małżeństwo próbuje dojść...

Ona – kłamanie doprowadziła do mistrzostwa. On – prawdę, pracowitość i oddanie sprawie uznaje za...

Mała dziewczynka bawi się przed domem, kiedy podchodzi do niej podejrzanie wyglądający mężczyzna....

Leave a Reply