Pamiętacie pierwszy film, jaki zobaczyliście w dzieciństwie? Mieliście bajkę lub aktorską opowieść, do której powracaliście wielokrotnie? Każdy z nas ma jedną albo kilka historii, które wywarły na nas ogromne wrażenie i zmieniły nasze patrzenie na kino. Wraz z filmowymi bohaterami uczyliśmy się, czym jest przyjaźń, miłość, tolerancji i walka o swoje marzenia. Kino potrafi kształtować spojrzenie na świat i ludzi wokoło już od najmłodszych lat.

30 maja rusza 7. edycja festiwalu „Kino w trampkach”, który gromadzi najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży, pokazując, jak to jest być współcześnie młodym człowiekiem. Ten festiwal to święto kina, w trakcie którego młodzi odbiorcy mogą wybrać się w podróż do miejsc dla nich niedostępnych, poznać inne kultury i przekonać się, z jakimi wyzwaniami mierzą się ich rówieśnicy.

Co czeka nas w tym roku?

Podczas festiwalu będzie można oglądać filmy zgromadzone w sześciu sekcjach. Dla najmłodszych widzów odbędą się pokazy produkcji w Konkursie Filmów Dziecięcych. Młodzież może się zatopić w Konkursie Filmów Młodzieżowych. Nie zabraknie akcentów ekologicznych: Kino w trampkach. Naturalnie! Selekcjonerzy wyłowili również prawdziwe perełki ze światowych festiwali, które zostaną zaprezentowane w sekcji Kinotrampkowe Perełki oraz Pokazy Specjalne. Ciekawy spojrzeniem może okazać się Young Vibes, która zawiera w sobie filmy stworzone przez dzieci i młodzież. Będzie można zobaczyć, jak młodzi filmowcy patrzą na otaczającą ich rzeczywistość.

Nie tylko filmy

Organizatorzy festiwalu przygotowali również wydarzenia towarzyszące. Prawdziwą gratką dla miłośników X Muzy mogą okazać się warsztaty. Będzie można, m.in. nauczyć się montowania, patrzenia na świat oczyma operatora czy tworzenia filmu animowanego.

Nie przegapcie takiej okazji i widzimy się na festiwalu!

Related Posts

Jak wiele może zależeć od jednego, letniego popołudnia? Wszystko albo nic 30 sierpnia...

Właśnie rozpoczęła się 19. edycja festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To prawdziwe święto dla...

Bajki Disneya – kto z nas nie lubi do nich powracać, z radością wspominając beztroskie lata...

Leave a Reply