Pamiętacie pierwszy film, jaki zobaczyliście w dzieciństwie? Mieliście bajkę lub aktorską opowieść, do której powracaliście wielokrotnie? Każdy z nas ma jedną albo kilka historii, które wywarły na nas ogromne wrażenie i zmieniły nasze patrzenie na kino. Wraz z filmowymi bohaterami uczyliśmy się, czym jest przyjaźń, miłość, tolerancji i walka o swoje marzenia. Kino potrafi kształtować spojrzenie na świat i ludzi wokoło już od najmłodszych lat.

30 maja rusza 7. edycja festiwalu „Kino w trampkach”, który gromadzi najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży, pokazując, jak to jest być współcześnie młodym człowiekiem. Ten festiwal to święto kina, w trakcie którego młodzi odbiorcy mogą wybrać się w podróż do miejsc dla nich niedostępnych, poznać inne kultury i przekonać się, z jakimi wyzwaniami mierzą się ich rówieśnicy.

Co czeka nas w tym roku?

Podczas festiwalu będzie można oglądać filmy zgromadzone w sześciu sekcjach. Dla najmłodszych widzów odbędą się pokazy produkcji w Konkursie Filmów Dziecięcych. Młodzież może się zatopić w Konkursie Filmów Młodzieżowych. Nie zabraknie akcentów ekologicznych: Kino w trampkach. Naturalnie! Selekcjonerzy wyłowili również prawdziwe perełki ze światowych festiwali, które zostaną zaprezentowane w sekcji Kinotrampkowe Perełki oraz Pokazy Specjalne. Ciekawy spojrzeniem może okazać się Young Vibes, która zawiera w sobie filmy stworzone przez dzieci i młodzież. Będzie można zobaczyć, jak młodzi filmowcy patrzą na otaczającą ich rzeczywistość.

Nie tylko filmy

Organizatorzy festiwalu przygotowali również wydarzenia towarzyszące. Prawdziwą gratką dla miłośników X Muzy mogą okazać się warsztaty. Będzie można, m.in. nauczyć się montowania, patrzenia na świat oczyma operatora czy tworzenia filmu animowanego.

Nie przegapcie takiej okazji i widzimy się na festiwalu!

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply