Los Angeles kraina marzeń, wielkich nadziei i złamanych karier. To z tym miejscem nieodłącznie wiąże się Hollywood, czyli jedna z największych Fabryk Snów na świecie. Właśnie w tym mieście szczęścia szuka Mia (Emma Stone), dzieląc swój czas między mizerną pracą kelnerki a bieganiem z castingu na casting. Równie mocno Sebastian (Ryan Gosling) łączy swe marzenia z Los Angeles. Ich ścieżki się przecinają, a Damien Chazelle przygotowuje niezwykle uroczą opowieść o uczuciach i pragnieniach. Miasto Aniołów przygląda się wędrówce głównych bohaterów, stając się tłem ich emocjonalnych rozterek, wzlotów i upadków. Wyruszmy śladami Mii i Sebastiana!

la la land festiwalowy top

Wielkie otwarcie na autostradzie

Pamiętacie tą niesamowitą scenę zrealizowaną w mastershocie, kiedy główni bohaterowie tkwią w korku na jednej z kalifornijskich autostrad? Realizacja tej sceny zajęła dwa dni.

Interstate 110, Los Angeles

Aktorski raj

To prawda, że wielu aspirujących aktorów pracuje w usługach na terenie wytwórni. Choć akurat kawiarnia Mii w Warner Bros jest fikcyjna. Zespół z produkcji dodał na ścianach budynku zdjęcia aktorów takich jak Lucille Ball i Spencer Tracy.

4000 Warner Blvd, BurbankDom Mii

Różowy domek Mii jest przykładem hiszpańskiej architektury, która wpisuje się w obraz Los Angeles, wliczając w to Long Beach. Kompleks nazwany Rose Towers został wybudowany w 1928 roku, a 10 lat temu poddano go renowacji.

1728 E 3rd St, Long Beach


City of stars!

To tutaj Mia i Sebastian tańczyli i stepowali do pięknej piosenki „A Lovely Night”. Miejsce z niesamowitym widokiem na dolinę nosi nazwę Cathy’s Corner. Filmowcy, aby dodać mu nieco uroku, postawili tam ławkę i lampy uliczne. Magia kina!

Mt Hollywood Dr, Los Angeles

Los Angeles Skyline from Griffith Park

Smoke House

Wnętrze restauracji, w której Sebastian gra świąteczne melodie zostało sfilmowane w Smoke House, które znajduje się naprzeciwko Warner Bros.

4420 W Lakeside Dr, Burbank

Mural „You are the star”

Mural, który portretuje sławnych aktorów takich, jak Richard Pryor, Humphrey Bogart, Lauren Bacall i James Dean, siedzących w teatrze znajduje się na zewnątrz fikcyjnej restauracji, w której grał Sebastian.

Wilcox, Los Angeles

Teatr Rialto

Zbudowany w 1925 roku został wpisany na listę narodowych miejsce historycznych. To kino, w którym znajduje się jeden ekran. Mia i Sebastian oglądają w nim Buntownika bez powodu.

1023 Fair Oaks Ave, South Pasadena

Obserwatorium Griffitha

Obserwatorium jest zabytkiem tego samego pokroju, co Łuk Triumfalne albo Big Ben. Wtopiło się w miejskie otoczenie i stanowi jego nieodłączny element. To właśnie tam Mia i Sebastian tańczą przy świetle gwiazd.

2800 E Observatory Ave, Los Angeles

Colorado Street Bridge

Most został zbudowany w 1913 roku. Po raz pierwszy pojawił się w filmie The Kid.

504 W Colorado Blvd., PasadenaAnioły latają!

Angels Flight Railway to krótka kolejka, która w latach 1901-1969 transportowała pasażerów wzdłuż Bunker Hill, które pod koniec XX w. było jedną z najbardziej modnych okolic w Los Angeles. Do ponownego użytku została przywrócona w 1996 roku, ale ponownie została zamknięta w 2013 roku ze względów bezpieczeństwa.

351 S Hill St, Los Angeles

 

 

Related Posts

Jak wiele może zależeć od jednego, letniego popołudnia? Wszystko albo nic 30 sierpnia...

Właśnie rozpoczęła się 19. edycja festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To prawdziwe święto dla...

Bajki Disneya – kto z nas nie lubi do nich powracać, z radością wspominając beztroskie lata...

Leave a Reply